Дослідники виробляють недорогий екологічно чистий засіб для дезінфекції рук з відходів

Прорив університету в Тель-Авіві дав змогу  виробляти етанол та дезінфікуючого засобу для рук – на основі рослинних та паперових відходів, використовуючи новий деградацію лігніну (речовини, що міститься в рослинах).

Цей революційний процес може значно зменшити виробничі витрати та призвести до зменшення використання харчових рослинних джерел, сприяти захисту навколишнього середовища та зменшити використання різних забруднюючих речовин (наприклад, засобів боротьби з шкідниками) та викидів парникових газів через екологічно чисті відходи обробка.

Метод був розроблений у рамках спільних досліджень проф. Хадас Маман з машинобудівної школи ТАУ, професор Йорам Герхман з Оранімського академічного коледжу – університет Хайфи та кандидат технічних наук. студенти Рой Перес, Ян Розен та Барак Гальперн. Дослідження показало успішне перетворення рослинних і паперових відходів у етанол – основну сировину, необхідну для виробництва дезінфікуючих засобів. Після успішних експериментів нещодавно було зареєстровано патент США, заснований на процесі виробництва етанолу з відходів переробки паперу та картону.

Глобальна коронавірусна криза призвела до зростання світових потреб у дезінфікуючих засобах на основі спирту (етанолу), таких як алкоголь та септал. Етанол здебільшого виробляється з рослин, які використовуються в якості джерел харчування, таких як кукурудза, цукровий очерет та інші культури, багаті вуглеводами, і використовується головним чином як біологічне паливо, що зменшує викиди вуглецю порівняно з олією. Однак виробництво етанолу забруднює навколишнє середовище, оскільки вимагає виділення великих площ для вирощування кукурудзи, а також використання засобів боротьби з шкідниками та великої кількості води.

Чтайте також:  Клапани для апаратів вентиляції легень надрукували на 3D-принтері в Одесі: як це врятує життя

Ізраїль не має місцевого виробництва етанолу і повністю залежить від щорічного імпорту десятків тисяч тонн етанолу. По мірі розгортання кризи COVID-19 і глобальних вимог до дезінфікуючих засобів зростала, в Ізраїлі виникло занепокоєння через дефіцит ручних дезінфікуючих засобів внаслідок карантинних умов в інших державах та обмеження імпорту.

Професор Маман, керівник програми екологічної інженерії післядипломної освіти на інженерному факультеті ТАУ, пояснює, що “наше успішне виробництво етанолу з різних видів відходів, включаючи муніципальні та сільськогосподарські вироби, солому, паперові відходи, шламовий папір тощо”, використовуючи Новий, простий і дешевий процес, який навряд чи завдає шкоди навколишньому середовищу, не вимагає використання небезпечних матеріалів і може бути реалізований децентралізовано, в невеликому масштабі, а також частина масштабних процесів бродіння та перегонки, це справжній прорив».

За словами професора Мамана, TAU нещодавно розпочав практичне пілотне виробництво етанолу для використання в дезінфікуючих засобах з використанням відходів Ізраїлю, намагаючись вирішити проблему підвищення ефективності виробництва алкоголю з різних видів відходів.

Чтайте також:  Українцям відшкодують 50% від зарплати. Кого це торкнеться і що потрібно знати

Професор Маман також зазначає, що «це дослідження має великий потенціал. Тільки в Ізраїлі щорічно виробляється приблизно 620 000 тонн рослинних і подібних відходів, а також 35 000 тонн паперових відходів, які не мають жодної користі і для управління якими потрібні ресурси. Утилізація цих відходів, використовуючи його для отримання етанолу, зменшить витрати на поводження з відходами, підвищить ефективність та децентралізує виробництво етанолу, зменшить експлуатацію ресурсів їстівних рослин, а також може зменшити споживання палива та забруднення повітря, спричинене спаленням сільськогосподарського виробництва, яке часто відбувається».