Здоров’я

Вчені випробували назальну вакцину проти COVID-19

Вчені з Медичної школи університету Вашингтона в Сент-Луїсі розробили вакцину, спрямовану на вірус SARS-CoV-2, яку можна вводити в одній дозі через ніс і вона є ефективною для запобігання зараження мишей, сприйнятливих до нового коронавірусу. Наступний план випробувати вакцину на нелюдських приматах і людях, щоб перевірити, чи безпечна вона та ефективна у запобіганні зараження COVID-19.


На відміну від інших вакцин COVID-19, що розвиваються, ця постачається через ніс, часто це початкове місце зараження. У новому дослідженні дослідники виявили, що носові шляхи створюють сильну імунну відповідь у всьому організмі, але він особливо ефективний у носі та дихальних шляхах, не даючи інфекції затриматись в організмі.

Щоб розробити вакцину, дослідники вставили вірус «шипкового білка», який коронавірус використовує для вторгнення в клітини, всередині іншого вірусу – аденовірусу – який викликає застуду. Але вчені підробили аденовірус, зробивши його не здатним викликати хворобу. Нешкідливий аденовірус переносить білок шипа в ніс, що дозволяє організму встановити імунний захист проти вірусу SARS-CoV-2, не хворіючи. В іншому нововведенні, що перебуває поза назальним введенням, нова вакцина включає дві мутації в білок шипа, які стабілізують його в специфічній формі, найбільш сприятливій для формування антитіл проти нього.

Хоча існує вакцина проти грипу під назвою FluMist, яка доставляється через ніс, вона використовує ослаблену форму живого вірусу грипу і не може бути призначена певним групам, у тому числі тим, чия імунна система порушена захворюваннями, такими як рак, ВІЛ та діабет. На відміну від цього, нова інтраназальна вакцина від COVID-19 у цьому дослідженні не використовує живий вірус, здатний до реплікації, імовірно, робить його більш безпечним.

Дослідники порівнювали цю вакцину, яку вводять мишам двома способами – в ніс і через внутрішньом’язову ін’єкцію. Хоча ін’єкція викликала імунну відповідь, яка запобігала пневмонії, це не запобігало інфікуванню в нісі та легенях. Така вакцина може зменшити ступінь тяжкості COVID-19, але не повністю заблокує інфекцію та не запобіжить зараженню людей зараженням вірусом. На противагу цьому, шлях доставки носа запобігав інфікуванню як у верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах – носі та легенях, – це дозволяє припустити, що вакциновані особи не поширюватимуть вірус або не розвиватимуть інфекції в інших місцях тіла.

Дослідники заявили, що дослідження є багатообіцяючим, але попередили, що поки вакцину вивчали лише на мишах.

Petro

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

3 тижні ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

3 тижні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

3 тижні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

3 тижні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

3 тижні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

3 тижні ago