Деякі з найбільших технологічних фірм Китаю розширюють свою діяльність у Сінгапурі, оскільки напруженість між Вашингтоном та Пекіном зростає.
Tencent та Alibaba збільшують свою присутність у місті, в той час як власник TikTok ByteDance, як повідомляється, інвестує мільярди доларів.
Сінгапур вважається нейтральною територією, має добрі зв’язки як із США, так і з Китаєм.
Відносини між Вашингтоном та Пекіном стають дедалі більш ворожими, особливо з точки зору технологій.
Tencent оголосив цього тижня, що “розширює свою ділову присутність у Сінгапурі, щоб підтримати наш зростаючий бізнес у Південно-Східній Азії та за її межами”.
Новий регіональний офіс описується як “стратегічне доповнення” до своїх поточних офісів у Південно-Східній Азії.
Цього місяця програма обміну повідомленнями WeChat від Tencent стикається із забороною в США, разом із TikTok, за обмеження адміністрації Трампа на китайські програми та технологічні фірми.
Дональд Трамп вже ввів заборони на китайську телекомунікаційну фірму Huawei.
“Враховуючи напруженість між США та Китаєм у технологіях та зростаючий ризик роз’єднання, китайським технологічним компаніям має сенс відокремлювати операції в Китаї та за його межами”, – сказав Томмі Ву з Oxford Economics.
“Сінгапур був би ідеальним місцем, враховуючи порівняльну перевагу штату міста в галузі технологій, його географічну близькість до Китаю та як центр інновацій у Південно-Східній Азії”.
Сінгапур завжди розглядався як регіональна база західних фірм через його розвинуту фінансову та правову систему. Зараз це твердо стоїть на позиціях китайських компаній.
Політичні негаразди в Гонконгу та запровадження суперечливого закону про національну безпеку Китаю призвели до того, що багато фірм шукають більш стабільного бізнес-середовища в Азії.
Маскування Китаю
Але є ще одна причина, чому Сінгапур є настільки привабливим для Китаю, за словами Ніка Редфарна, заступника керівника британської консалтингової компанії Rouse.
Це може пояснити, чому міська держава залучила стільки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) порівняно з іншими країнами Південно-Східної Азії, за його словами.
“Це зазвичай тому, що регіональні штаби, що працюють від імені материнських компаній, виступають іноземним інвестором у таких країнах, як Філіппіни, Індонезія, В’єтнам та інші країни.
“Це може допомогти китайським компаніям уникнути появи китайських інвестицій”, – сказав він.
За словами Редфарна, Південно-Східна Азія обігнала ЄС і стала найбільшим регіональним торговим партнером Китаю в 2020 році.
Глобальний слід
Руй Ма, китайський технічний експерт та інвестор, додав: “Ви вже деякий час бачили, як західні компанії (Google, Facebook, LinkedIn та багато інших) роблять її своєю штаб-квартирою в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, тому природні китайські компанії також вважають це за ті самі причини.
“Я думаю, що нещодавно американсько-китайська геополітична напруженість робить її ще більш привабливою, але це не єдина чи головна причина”.
За її словами, глобалізація є ще однією рушійною силою. “Якщо західні компанії можуть бути глобальними, чому ми не можемо?
“Китайські компанії дуже готові інвестувати на довгострокову перспективу і не збираються задовольнятись тим, щоб залишатись позаду, коли справа стосується майбутніх можливостей”.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…