Сінгапур стає центром китайських технологій на тлі напруженості в США

Деякі з найбільших технологічних фірм Китаю розширюють свою діяльність у Сінгапурі, оскільки напруженість між Вашингтоном та Пекіном зростає.

Tencent та Alibaba збільшують свою присутність у місті, в той час як власник TikTok ByteDance, як повідомляється, інвестує мільярди доларів.

Сінгапур вважається нейтральною територією, має добрі зв’язки як із США, так і з Китаєм.

Відносини між Вашингтоном та Пекіном стають дедалі більш ворожими, особливо з точки зору технологій.

Tencent оголосив цього тижня, що “розширює свою ділову присутність у Сінгапурі, щоб підтримати наш зростаючий бізнес у Південно-Східній Азії та за її межами”.

Новий регіональний офіс описується як “стратегічне доповнення” до своїх поточних офісів у Південно-Східній Азії.

Цього місяця програма обміну повідомленнями WeChat від Tencent стикається із забороною в США, разом із TikTok, за обмеження адміністрації Трампа на китайські програми та технологічні фірми.
Дональд Трамп вже ввів заборони на китайську телекомунікаційну фірму Huawei.

“Враховуючи напруженість між США та Китаєм у технологіях та зростаючий ризик роз’єднання, китайським технологічним компаніям має сенс відокремлювати операції в Китаї та за його межами”, – сказав Томмі Ву з Oxford Economics.

Чтайте також:  Ведмідь увірвався на весілля та з'їв десерти - кумедне відео

“Сінгапур був би ідеальним місцем, враховуючи порівняльну перевагу штату міста в галузі технологій, його географічну близькість до Китаю та як центр інновацій у Південно-Східній Азії”.

Сінгапур завжди розглядався як регіональна база західних фірм через його розвинуту фінансову та правову систему. Зараз це твердо стоїть на позиціях китайських компаній.

Політичні негаразди в Гонконгу та запровадження суперечливого закону про національну безпеку Китаю призвели до того, що багато фірм шукають більш стабільного бізнес-середовища в Азії.
Маскування Китаю
Але є ще одна причина, чому Сінгапур є настільки привабливим для Китаю, за словами Ніка Редфарна, заступника керівника британської консалтингової компанії Rouse.

Це може пояснити, чому міська держава залучила стільки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) порівняно з іншими країнами Південно-Східної Азії, за його словами.

“Це зазвичай тому, що регіональні штаби, що працюють від імені материнських компаній, виступають іноземним інвестором у таких країнах, як Філіппіни, Індонезія, В’єтнам та інші країни.

Чтайте також:  Уолл-Стріт обвалилася за один день на $2 трлн через коронавірус

“Це може допомогти китайським компаніям уникнути появи китайських інвестицій”, – сказав він.

За словами Редфарна, Південно-Східна Азія обігнала ЄС і стала найбільшим регіональним торговим партнером Китаю в 2020 році.

Глобальний слід
Руй Ма, китайський технічний експерт та інвестор, додав: “Ви вже деякий час бачили, як західні компанії (Google, Facebook, LinkedIn та багато інших) роблять її своєю штаб-квартирою в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, тому природні китайські компанії також вважають це за ті самі причини.

“Я думаю, що нещодавно американсько-китайська геополітична напруженість робить її ще більш привабливою, але це не єдина чи головна причина”.

За її словами, глобалізація є ще однією рушійною силою. “Якщо західні компанії можуть бути глобальними, чому ми не можемо?

“Китайські компанії дуже готові інвестувати на довгострокову перспективу і не збираються задовольнятись тим, щоб залишатись позаду, коли справа стосується майбутніх можливостей”.