Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Про це в інтерв’ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики», – заявив він.
«Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації», – пояснив міністр.
Кулеба зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під «парасолькою захисту» цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.
В МЗС наголосити, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Запроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.
«Що стосується економічної взаємодії – ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше – ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю», – повідомив Кулеба.
За його словами, білорусько-українська торгівля є взаємовигідною, тому запровадження торгових санкцій Україною або Білоруссю – у відповідь – не буде розумним кроком.
Ця позиція може змінитися у випадку, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.
Також Україна не зменшуватиме рівень дипломатичного представництва в Мінську. Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.
Нагадаємо:напередодні індивідуальні санкції щодо білоруських чиновників затвердила Рада ЄС. У санкційному списку – 40 осіб. Їх в Євросоюзі вважають причетними до фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня і насильства щодо мирних протестувальників.
Того ж дня адміністрація США ввела санкції проти восьми високопоставлених представників влади Білорусі.
29 вересня санкції щодо білоруських офіційних осіб ввели Великобританія і Канада. При цьому під їх санкції потрапили Лукашенко і його син Віктор.
23 вересня в Мінську відбулася інавгурація Лукашенка. Невдовзі після цієї церемонії ряд країн заявили про невизнання його законним президентом Білорусі у зв’язку з фальсифікацією виборів.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…