Україна приєднається до санкцій ЄС проти Білорусі – МЗС

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Про це в інтерв’ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики», – заявив він.

«Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації», – пояснив міністр.

Кулеба зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під «парасолькою захисту» цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

В МЗС наголосити, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Запроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.

Чтайте також:  Попрощайтеся з паперовими трудовими книжками: як оформити стаж в електронному вигляді і не втратити пенсію

«Що стосується економічної взаємодії – ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше – ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю», – повідомив Кулеба.

За його словами, білорусько-українська торгівля є взаємовигідною, тому запровадження торгових санкцій Україною або Білоруссю – у відповідь – не буде розумним кроком.

Ця позиція може змінитися у випадку, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

Також Україна не зменшуватиме рівень дипломатичного представництва в Мінську. Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.

Нагадаємо:напередодні індивідуальні санкції щодо білоруських чиновників затвердила Рада ЄС. У санкційному списку – 40 осіб. Їх в Євросоюзі вважають причетними до фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня і насильства щодо мирних протестувальників.

Чтайте також:  У Польщі поляк збив на авто українця, а його приятелі з палицями відгамселили тих, хто заступився за постраждалого

Того ж дня адміністрація США ввела санкції проти восьми високопоставлених представників влади Білорусі.

29 вересня санкції щодо білоруських офіційних осіб ввели Великобританія і Канада. При цьому під їх санкції потрапили Лукашенко і його син Віктор.

23 вересня в Мінську відбулася інавгурація Лукашенка. Невдовзі після цієї церемонії ряд країн заявили про невизнання його законним президентом Білорусі у зв’язку з фальсифікацією виборів.