Проведення вказаних перевірок припиняється до законодавчого врегулювання цього питання
Згідно з рішенням Конституційного Суду України (КСУ), Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) припиняє планові перевірки в ряді державних установ. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
«Таким чином НАЗК припиняє планові перевірки в Державному агентстві автомобільних доріг України (Укравтодор), Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, позапланову перевірку в Державному підприємстві «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Проведення вказаних перевірок припиняється до законодавчого врегулювання цього питання», – ідеться в повідомленні.
Також НАЗК не зможе провести планові перевірки в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, Національному агентстві України з питань державної служби, Рахунковій палаті України.
Нагадаємо, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України «Про запобігання корупції». Глава НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.
У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО було в терміновому порядку було зібрано засідання Кабінету міністрів України в Офісі президента. Кабінет міністрів України на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО прийняв розпорядження, яким зобов’язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.
29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС «нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів». У законопроєкті глава держави також запропонував повернути редакцію закону «Про попередження корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…