Орбан після введення надзвичайного стану отримав фактично одноосібну владу в країні
Все більше європейських політиків закликають ввести санкції щодо Угорщини в зв’язку зі зловживанням режимом надзвичайного стану, введеного в країні на тлі пандемії коронавірусу, передає Deutsche Welle.
Так, міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt заявив, що європейцям не можна миритися з тим, що всередині ЄС існує «диктаторський уряд», і закликав відправити Угорщину на «політичний карантин».
30 березня парламент Угорщини схвалив законопроект, згідно з яким уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана отримує розширені повноваження на час дії в країні режиму надзвичайного стану, оголошеного 11 березня в зв’язку з пандемією коронавірусу.
Згідно з новим законом, прем’єр-міністр Угорщини і глава правлячої націоналістичної партії «ФІДЕС» Віктор Орбан буде фактично одноосібно керувати країною за допомогою указів і декретів, а уряд зможе продовжувати режим НС на невизначений термін без голосування в парламенті. Закон також дозволяє кабміну зупиняти виконання певних законів і застосовувати «інші виняткові заходи» з метою боротьби з COVID-19.
На думку глави МЗС Люксембургу Ассельборна, в подібній ситуації «угорський уряд не можна більше допускати до столу, за яким збираються представники європейських інститутів». У зв’язку з цим політик закликав виключити представників Угорщини зі складу рад міністрів країн – членів ЄС.
У свою чергу євродепутат від німецької партії ХДС Денніс Радтке вимагає виключення партії Орбана «ФІДЕС» зі складу найбільшої консервативної фракції в Європарламенті – Європейської народної партії (EVP).
Ще один політик, який критикує угорський закон про надзвичайний стан, – глава Європарламенту Давид Сассолі. «Нікому не дозволено використовувати пандемію для того, щоб зневажати наші свободи», – заявив італійський політик 31 березня в Брюсселі. «Всі країни – члени ЄС зобов’язані оберігати основні цінності Євросоюзу. Парламенти повинні залишатися відкритими, а преса – вільною», – додав він.
Що стосується глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, то вона уникає прямої конфронтації з Угорщиною в питанні про правомірність режиму НС, викликаного пандемією коронавірусу. 31 березня фон дер Ляйен вказала на важливість пропорційності надзвичайних заходів, що вживаються країнами у зв’язку з пандемією, однак не згадавши конкретно Угорщину.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…