В ЄС хочуть ввести санкції проти Угорщини за «зловживання режимом НС» через коронавірус

Орбан після введення надзвичайного стану отримав фактично одноосібну владу в країні

Все більше європейських політиків закликають ввести санкції щодо Угорщини в зв’язку зі зловживанням режимом надзвичайного стану, введеного в країні на тлі пандемії коронавірусу, передає Deutsche Welle.

Так, міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt заявив, що європейцям не можна миритися з тим, що всередині ЄС існує «диктаторський уряд», і закликав відправити Угорщину на «політичний карантин».

30 березня парламент Угорщини схвалив законопроект, згідно з яким уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана отримує розширені повноваження на час дії в країні режиму надзвичайного стану, оголошеного 11 березня в зв’язку з пандемією коронавірусу.

Згідно з новим законом, прем’єр-міністр Угорщини і глава правлячої націоналістичної партії «ФІДЕС» Віктор Орбан буде фактично одноосібно керувати країною за допомогою указів і декретів, а уряд зможе продовжувати режим НС на невизначений термін без голосування в парламенті. Закон також дозволяє кабміну зупиняти виконання певних законів і застосовувати «інші виняткові заходи» з метою боротьби з COVID-19.

Чтайте також:  Центральні банки «не можуть вилікувати вірус»

На думку глави МЗС Люксембургу Ассельборна, в подібній ситуації «угорський уряд не можна більше допускати до столу, за яким збираються представники європейських інститутів». У зв’язку з цим політик закликав виключити представників Угорщини зі складу рад міністрів країн – членів ЄС.

У свою чергу євродепутат від німецької партії ХДС Денніс Радтке вимагає виключення партії Орбана «ФІДЕС» зі складу найбільшої консервативної фракції в Європарламенті – Європейської народної партії (EVP).

Ще один політик, який критикує угорський закон про надзвичайний стан, – глава Європарламенту Давид Сассолі. «Нікому не дозволено використовувати пандемію для того, щоб зневажати наші свободи», – заявив італійський політик 31 березня в Брюсселі. «Всі країни – члени ЄС зобов’язані оберігати основні цінності Євросоюзу. Парламенти повинні залишатися відкритими, а преса – вільною», – додав він.

Чтайте також:  У Каліфорнії нащадкам рабів планують виплатити репарації

Що стосується глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, то вона уникає прямої конфронтації з Угорщиною в питанні про правомірність режиму НС, викликаного пандемією коронавірусу. 31 березня фон дер Ляйен вказала на важливість пропорційності надзвичайних заходів, що вживаються країнами у зв’язку з пандемією, однак не згадавши конкретно Угорщину.