Завдання Уряду України до 2030 року зрівнятися за рівнем середньої заробітної плати з сусідніми Словаччиною і Польщею нереалістичне не тільки за першим враженням, але і якщо керуватися статистикою.
В останньому допоміг переконатися президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування ( ВАКМП ) Василь Воскобойник.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своїх соцмережах звернув увагу на дані Державної служби статистики, згідно з якими середня реальна заробітна плата в Україні станом на грудень 2020 року перевершила показники того ж місяця минулого року на 10,1%, склавши 14,2 тис. грн. Реальна заробітна плата — номінальна, з урахуванням інфляції (зростання споживчих цін).
Він також нагадав про завдання КМУ до 2030 року підняти середню оплату праці в Україні до рівня Польщі та Словаччини.
Прем’єр-міністр не уточнив, чи полягає мета в тому, щоб наздогнати нинішні показники сусідів, або ті, якими вони виявляться через 9 років, проте Воскобойник зауважив, що зростання середньої зарплати в Польщі, незважаючи на коронакризу, склало 3,5%.
Зазначимо, що середня заробітна плата в підприємницькому секторі Польщі, згідно з центральним статистичним управлінням країни, в грудні 2020-го склала 5 974 злотих (без вирахування податків) проти 5 604 злотих в тому ж місяці 2019-го. За вирахуванням податків (близько 30%) показник склав 4 200 злотих (приблизно 1125 доларів).
Таким чином, реальна середня заробітна плата в Україні та Польщі різниться на 620 доларів (14,2 тис. грн. — близько $ 505 за нинішнім курсом НБУ ). Однак Василь Воскобойник вказує, що для постійного зростання заробітних плат воно повинно корелюватися з рівнем економічного розвитку.
«Слід запитати, чим обумовлене зростання зарплат. Цього року у нас нульові, якщо не негативні показники економічного розвитку. Ці 10 років ми тільки біжимо по колу: в 2010 році у нас ВВП був близько $ 130 млрд — і в 2020-му він також має становити $ 130−140 млрд (згідно з МВФ — $ 142,2 млрд — прим. ред.)», — каже Воскобійник. Відзначимо, що ВВП Польщі в 2010 році, за оцінкою МВФ, становив $ 479 млрд проти $ 580 млрд в 2020 році.
При цьому різниця мінімальної заробітної плати в Україні та Польщі залишається на рівні в більш ніж 3,5 разу — 6 тисяч гривень ($ 213) проти 2,8 гривень злотих ($ 751). За словами Воскобойника, зростання мінімальної зарплати може бути обумовлене тільки економічним розвитком.
«Зараз різниця в 350%. Якщо навіть економічне зростання становитиме 5% щорічно — зрозуміло, що це складні відсотки, — навряд чи ми зможемо нагнати таку різницю за 10 років», — зауважив голова ВАКМП.
Обтяжуючим фактором, зазначив Воскобойник, також буде демографічна криза всередині Європи, яка «буде заохочувати ці країни підвищувати рівень життя і максимально сприяти приїзду трудових мігрантів з інших країн». Україна тут — не виняток, підсумував Воскобойник.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…