Березень 2020 року виявився для президента України Володимира Зеленського “надзвичайним” періодом і в прямому, і в переносному значенні – кадрові перестановки на початку місяця, потім боротьба з вірусом, а під кінець березня йому знову довелося екстрено вирішувати нові призначення в Кабінет міністрів.
Політолог Володимир Фесенко вважає, що, з огляду на все, главі держави до кінця року світить такий “надзвичайний” режим.
За його словами, “турборежим” Зеленського розпочався на початку березня, коли Рада призначила новий склад уряду, і змінився генпрокурор.
“Це були дуже непрості рішення для Володимира Зеленського. Важким було розставання з Олексієм Гончаруком та Русланом Рябошапкою – людьми, яким він довіряв і симпатизував, очікував від них проривних результатів.
Готових наступників на посади прем’єр-міністра і генпрокурора у президента Зеленського не було. І якщо щодо призначення Дениса Шмигаля на пост голови уряду рішення було прийнято досить швидко, то процес формування нового уряду затягнувся, а в кінці березня навіть довелося поміняти міністрів фінансів і охорони здоров’я.
Не відразу вирішилося питання і з призначенням нового генпрокурора. Президент розглядав кілька кандидатур. У підсумку зупинив свій вибір на Ірині Венедиктовій, яка увійшла в його команду ще на старті президентської виборчої кампанії. Президент знову почав шукати ефективних виконавців. Як виявилося, знайти їх не так і просто”, – пише Фесенко.
Починаючи з другої декади березня для Володимира Зеленського почалося справжнє пекло – до України дісталася пандемія і ця проблема зайняла більшу частину його часу, потрібно було терміново приймати важкі й жорсткі рішення.
“Президент фактично сам перейшов на надзвичайний стан. Координаційним центром в організації протидії епідемії став Офіс президента України. 13 березня під головуванням Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому обговорювалися заходи з протидії поширенню вірусу. 16 березня Зеленський створив і очолив координаційну раду з протидії поширенню вірусу.
У цей же день він зібрав в Офісі президента великих бізнесменів.
Експерт наголосив на надзвичайній інформаційній активності Зеленського в березні. З 13 по 29 березня він дев’ять разів виступав з відеозверненнями щодо прийнятих рішень щодо боротьби з епідемією.
Додався до цього всього ще й скандал в Офісі президента: “слуга народу” Гео Лерос опублікував записи, на яких брат керівника ОПУ Андрія Єрмака Денис нібито вів переговори про кадрові призначення на високі державні посади. У підсумку було відкрито кілька кримінальних проваджень, і з цим розбираються НАБУ і СБУ.
“Незважаючи на надзвичайні проблеми, з якими зіткнулися в березні і вся країна, і сам президент Зеленський, він утримався від наполегливих пропозицій щодо введення в Україні надзвичайного стану. Мабуть, “надзвичайщина” не дуже подобається і йому самому”, – додав Фесенко.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…