Почалося пекло! Зеленський сам перейшов на “надзвичайний стан”: відомий політолог сколихнув країну заявою

Березень 2020 року виявився для президента України Володимира Зеленського “надзвичайним” періодом і в прямому, і в переносному значенні – кадрові перестановки на початку місяця, потім боротьба з вірусом, а під кінець березня йому знову довелося екстрено вирішувати нові призначення в Кабінет міністрів.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що, з огляду на все, главі держави до кінця року світить такий “надзвичайний” режим.

За його словами, “турборежим” Зеленського розпочався на початку березня, коли Рада призначила новий склад уряду, і змінився генпрокурор.

“Це були дуже непрості рішення для Володимира Зеленського. Важким було розставання з Олексієм Гончаруком та Русланом Рябошапкою – людьми, яким він довіряв і симпатизував, очікував від них проривних результатів.

Готових наступників на посади прем’єр-міністра і генпрокурора у президента Зеленського не було. І якщо щодо призначення Дениса Шмигаля на пост голови уряду рішення було прийнято досить швидко, то процес формування нового уряду затягнувся, а в кінці березня навіть довелося поміняти міністрів фінансів і охорони здоров’я.

Чтайте також:  На конкурсі Міс Світу віддали корону міс Польщі та підтримали Україну

Не відразу вирішилося питання і з призначенням нового генпрокурора. Президент розглядав кілька кандидатур. У підсумку зупинив свій вибір на Ірині Венедиктовій, яка увійшла в його команду ще на старті президентської виборчої кампанії. Президент знову почав шукати ефективних виконавців. Як виявилося, знайти їх не так і просто”, – пише Фесенко.

Починаючи з другої декади березня для Володимира Зеленського почалося справжнє пекло – до України дісталася пандемія і ця проблема зайняла більшу частину його часу, потрібно було терміново приймати важкі й жорсткі рішення.

“Президент фактично сам перейшов на надзвичайний стан. Координаційним центром в організації протидії епідемії став Офіс президента України. 13 березня під головуванням Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому обговорювалися заходи з протидії поширенню вірусу. 16 березня Зеленський створив і очолив координаційну раду з протидії поширенню вірусу.

Чтайте також:  Загиблому військовому з позивним Juice просять присвоїти посмертно звання Герой України (ПЕТИЦІЯ)

У цей же день він зібрав в Офісі президента великих бізнесменів.

Експерт наголосив на надзвичайній інформаційній активності Зеленського в березні. З 13 по 29 березня він дев’ять разів виступав з відеозверненнями щодо прийнятих рішень щодо боротьби з епідемією.

Додався до цього всього ще й скандал в Офісі президента: “слуга народу” Гео Лерос опублікував записи, на яких брат керівника ОПУ Андрія Єрмака Денис нібито вів переговори про кадрові призначення на високі державні посади. У підсумку було відкрито кілька кримінальних проваджень, і з цим розбираються НАБУ і СБУ.

“Незважаючи на надзвичайні проблеми, з якими зіткнулися в березні і вся країна, і сам президент Зеленський, він утримався від наполегливих пропозицій щодо введення в Україні надзвичайного стану. Мабуть, “надзвичайщина” не дуже подобається і йому самому”, – додав Фесенко.