У Вінницькій області, як і в багатьох інших областях України, знову почала зростати захворюваність на коронавірус.
За останню добу в регіоні було зафіксовано понад 800 випадків інфекції, це найвищий показник за весь час епідемії.
Лікарні забиті пацієнтами, а лікарі кажуть, що тепер перебіг хвороб набагато важчий, ніж восени. Водночас жителі регіону не вірять у небезпеку і продовжують масово ігнорувати протиепідемічні заходи.
Довго чекають і прибувають уже “важкими”
З початку епідемії в Вінницькій області виявили понад 39 тисяч випадків захворювання. Кількість померлих наближається до позначки в сім сотень людей. Завідувач реанімації Вінницької центральної районної лікарні Володимир Чеботарьов каже, що за останні дні пацієнтів суттєво побільшало.
“Потік зростає, вся реанімація зайнята. Довелося додаткові місця організувати в сусідніх відділеннях. Але що викликає побоювання – дуже багато важких хворих. Зазвичай це люди з супутніми захворюваннями – діабет, зайва вага, серцево-судинні проблеми тощо” – говорить Чеботарьов.
Зараз у цьому відділенні одна людина перебуває на апараті штучного дихання, ще п’ятеро вимагають кисневої терапії.
“На жаль, люди прибувають уже з кисневою залежністю. Причин кілька, і головна – неорганізованість хворих. Хтось ще на початку хвороби відмовляється їхати в районну лікарню, а в місті місць уже немає. Час йде, родичі бачать, що вже діватися нікуди, доводиться госпіталізувати, і відразу в реанімацію. Хтось просто намагається лікуватися вдома і упускає дорогоцінний час”, – пояснює Чеботарьов.
У пацієнтів страх і паніка
Люди бачать, як вмирають їхні сусіди по палаті і як важко переносять хворобу інші пацієнти, тому починають сильно нервувати. Лікар пояснює, що COVID-19 викликає кисневу недостатність і часто діє на головний мозок.
“Кисень недостатньо надходить до клітин головного мозку, у людини починається страх, паніка. Психічно більш стійкі люди мужньо переносять такий стан і вірять в одужання. Інші плачуть, здаються. Це наші звичайні будні в реанімації. Медперсоналу не вистачає, у нас померли два лікарі. Тепер доводиться працювати набагато більше”, – говорить Чеботарьов.
Ходять без масок і не вірять у коронавірус
Основною причиною такого спалаху інфекції Чеботарьов вважає новорічно-різдвяні свята й небажання людей дотримуватися елементарних правил безпеки: “Розслабилися, відпочивали, каталися на лижах, збиралися на весіллях по 300 осіб, ходили в церкви, на концерти. Ось і результат. Наступний спалах буде після Великодня”.
Місцеві жителі області підтверджують – люди давно вже втомилися й розслабилися, тому мало хто дотримується запобіжних заходів.
“У нас у Хмільнику з масками вже рідко хто ходить. На свята приїжджало багато туристів, люди святкували в ресторанах, кафе. А як тільки школярі пішли на навчання, то почали хворіти. Діти все це переносять легше, але заражають батьків, бабусь і дідусів. Так і пішло”, – вважає жителька регіону Катерина Дідик.
В області достатньо тих, хто досі не вірить в існування коронавірусу. “Я негативно ставлюся до локдауну, карантину, до масок і взагалі вважаю, що цей вірус фейковий. Знищують малий бізнес, не дають жити”, – впевнений житель Вінниці Петро.
“Моя сусідка постійно стогнала, що так вони втомилися від локдаунів, від того, що її син навчається вдома, а не в школі, і вона змушена з ним сидіти і займатися. Що її кафешку постійно закривають. Зараз у них хворіє вся сім’я. Тест не здають, лікуються за допомогою сімейного лікаря. Каже, що висока температура, втратила нюх, але все одно вважає, що все було зайве. Я не знаю, що в голові у людей. Але можна сказати, що ми такий спалах коронавірусу заслужили своїм ставленням”, – каже Аліна Базилюк.
Зараз Вінниччина належить до “помаранчевої” зони, але потрапить у “червону” (як Прикарпаття, Буковина й Житомирщина), якщо кількість хворих зростатиме. Поки ж обласна влада посилила карантинні заходи:
на дистанційку пішли спочатку учні 5-11 класів, а тепер і учні молодших класів теж будуть вчитися вдома;
у лікарнях заборонені планові операції й госпіталізації;
також збираються проводити перевірки в громадському транспорті та закладах громадського харчування на предмет дотримання маскового режиму.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…