Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу. Тут треба побувати, шоб побачити це неймовірне місто і помолитися про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Затоплена церква неподалік Ржищева – диво, яке варто побачити і помолитися тут. Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу. Тут треба побувати, шоб побачити це неймовірне місто і помолитися про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Затоплена церква у Гусинцях неподалік Ржищева – диво, яке варто побачити і помолитися тут. Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу.
Одне з таких місць – Спасо-Преображенський храм, або, як його ще називають, затоплена церква та Спас на воді. Дивовижна архітектурна пам’ятка, зведена місцевим поміщиком у далекому 1812 році.
…Якщо роздивлятися краєвиди місцевості з Іван-гори, то можна побачити церкву, що височіє на невеликому острівці серед Дніпра.
Це – Спасо-Преображенський храм. який ще називають затопленою церквою та Спасом на воді. Колись тут була суша, і було село Гусинці, на околиці якого височіла святиня у стилі українського бароко, споруджена місцевим поміщиком у 1812 році.
Під час будівництва Канівської ГЕС затопили декілька сіл неподалік Ржищева, серед яких і Гусинці.
Все село кануло під товщу дніпровських вод, а церква… Церква дивом уціліла!
Скоріш за все, справа у тому, що стояла святиня вона на пагорбі. Багато років храм примарно височів над водами Дніпра і поступово руйнувався, але навіть в такому стані Спас на воді, наче магнит, манив до себе туристів.
Здолати двохсотметровий водний бар’єр тоді можна було лише на човні, а взимку найсміливіші й відважні діставалися до храму по кризі.
І лише у 2009 році почалася реконструкція святині.
Рівень ґрунту на острові підняли, зміцнили фундамент та стіни. Було добудовано дзвіницю, встановлено нові куполи і дзвони.
А ще тоді ж збудували міст, що з’єднав храм з берегом. На сьогодні церква в урочищі Гусинці отримала нове життя і дістатися до святині стало набагато легше. Складним моментом є тільки піщана дорога до Дніпра, бо не кожна машина зможе там проїхати. Та автівку можна лишити на відстані і пройти до Спасу на воді пішки.
Щоб побачити це неймовірне місто і помолитися тут про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Незабутніх вам вражень!
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…