Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу. Тут треба побувати, шоб побачити це неймовірне місто і помолитися про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Затоплена церква неподалік Ржищева – диво, яке варто побачити і помолитися тут. Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу. Тут треба побувати, шоб побачити це неймовірне місто і помолитися про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Затоплена церква у Гусинцях неподалік Ржищева – диво, яке варто побачити і помолитися тут. Бо хіба це не Божа ласка – села затонули, а Спасо-Преображенський храм височіє над водами Дніпра! Дивовижні місця Україні, позначені Небесним благословенням, мають особливу силу.
Одне з таких місць – Спасо-Преображенський храм, або, як його ще називають, затоплена церква та Спас на воді. Дивовижна архітектурна пам’ятка, зведена місцевим поміщиком у далекому 1812 році.
…Якщо роздивлятися краєвиди місцевості з Іван-гори, то можна побачити церкву, що височіє на невеликому острівці серед Дніпра.
Це – Спасо-Преображенський храм. який ще називають затопленою церквою та Спасом на воді. Колись тут була суша, і було село Гусинці, на околиці якого височіла святиня у стилі українського бароко, споруджена місцевим поміщиком у 1812 році.
Під час будівництва Канівської ГЕС затопили декілька сіл неподалік Ржищева, серед яких і Гусинці.
Все село кануло під товщу дніпровських вод, а церква… Церква дивом уціліла!
Скоріш за все, справа у тому, що стояла святиня вона на пагорбі. Багато років храм примарно височів над водами Дніпра і поступово руйнувався, але навіть в такому стані Спас на воді, наче магнит, манив до себе туристів.
Здолати двохсотметровий водний бар’єр тоді можна було лише на човні, а взимку найсміливіші й відважні діставалися до храму по кризі.
І лише у 2009 році почалася реконструкція святині.
Рівень ґрунту на острові підняли, зміцнили фундамент та стіни. Було добудовано дзвіницю, встановлено нові куполи і дзвони.
А ще тоді ж збудували міст, що з’єднав храм з берегом. На сьогодні церква в урочищі Гусинці отримала нове життя і дістатися до святині стало набагато легше. Складним моментом є тільки піщана дорога до Дніпра, бо не кожна машина зможе там проїхати. Та автівку можна лишити на відстані і пройти до Спасу на воді пішки.
Щоб побачити це неймовірне місто і помолитися тут про своє найзаповітніше – небо відкрите в таких місцинах.
Незабутніх вам вражень!