Україна

Власники «євроблях» зіткнулися з першими штрафами під час розмитнення

В Україні власників автомобілів з іноземною реєстрацією при їх розмитненні штрафують на 34 тисячі гривень. Це стається через те, що вони користуються послугами шахраїв і надають несправжні документи.

Аферисти заманюють низькою ціною у 100 доларів за свої «послуги», і водії, які ними користуються, не можуть розмитнити свої авто та отримують санкції. Окрім грошового штрафу їх також затримують і конфісковують машину. Про це повідомляє сайт UBR.

«Найбільша проблема – документи. Буває, що вони неправильні, там є якісь незаконні розпорядження, підроблені доручення, свідоцтва про реєстрацію. Крім того, машина повинна бути знята з обліку закордоном в умовах карантину. Очевидно, що людина сама не поїде, оскільки є обмеження. Значить, буде користуватися послугами посередників», – сказав голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

Теоретично подати митну декларацію власник «євробляхи» може самостійно через веб-портал «Єдине Вікно». Проте за неправильне її заповнення передбачений штраф від 8500 грн за неправдиві дані.

Також розмитнення ускладнюється через обмеження щодо перетину кордону, пов’язані з пандемією коронавірусу. Виїхати до Литви і Польщі самостійно не можна і доведеться вдаватися до послуг посередників.

 

Їх кількість наразі обмежена, а замовлень вже набрано на місяці вперед, що також затягує процес. Крім того, нелегко знайти початкового власника автомобіля, з яким необхідно підписати договір купівлі-продажу.

Наразі точно невідомо, скільки вже оформили авто на іноземній реєстрації. Відомо, що за перший день процедуру пройшли 60 «євроблях».

«На тих чи інших терміналах буває, що люди стоять в черзі, тому що на цих же пунктах оформляються ще й товари, вантажі, фури і т.д. Очевидно, що є пропускна система того чи іншого терміналу, тому можуть бути якісь черги. Але якогось пікового навантаження не спостерігається. Думаю, що воно може бути, як в 2018 році, десь у другій половині відведеного терміну, тобто через 3 місяці. Але за нашими підрахунками, не більше 30-50 тис. «євроблях» будуть оформлені протягом цього піврічного періоду легалізації», – додав Бучацький.

zoryana

Recent Posts

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

3 години ago

Долар здувся, а євро пре далі: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 травня, мають наступні показники: курс…

4 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Всі чоловіки віком від 16 до 60 років повинні прийти до Територіальних центрів комплектування та…

6 години ago

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

8 години ago

Ухилянтів аж трясе: мобілізацією все не обмежиться

Що чекає на українців, які порушать закон До набрання чинності закону про мобілізацію залишилося не…

11 години ago

“Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?

Синоптики повідомляють українців про те, де варто очікувати погіршення погоди прямо на Великдень. За всю…

15 години ago