Після пожежі на Калинівських складах не виявили боєприпасів майже на півмільярда

Після пожежі на військовому складі у Калинівці не виявили майна на майже 500 мільйонів гривень. Також на складах у Калинівці виявили численні порушення обліку та порядку зберігання боєприпасів та іншого військового майна.

Про це повідомляється у звіті засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м.Ічня (Чернігівська обл.), м.Калинівка (Вінницька обл.), м.Балаклія (Харківська обл.), м.Сватове (Луганська обл.), м.Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

Нагадаємо, що в ніч на 27 вересня 2017 року на військових складах у Калинівці розпочалась пожежа, яка спричинила вибухи снарядів та призвела до втрати 20 000 тонн боєприпасів. Із зони ураження було тимчасово евакуйовано 30 тисяч осіб, з державного бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації було виділено 100 мільйонів гривень.

Чтайте також:  Секретар РНБО про «плівки Деркача»: це один із елементів інформаційних воєн


Наразі комісія з’ясувала, що “протягом майже 2,5 річного досудового розслідування слідчими достовірно не встановлено не тільки причини, але і обставини самої події. Винні особи до відповідальності не притягнуті, що викликає сумніви в об’єктивності дій правоохоронців”.


Крім цього, як повідомив комісії начальник Головної інспекції Міністерства оборони України, на складах у Калинівці виявили суттєві численні порушення обліку та порядку зберігання боєприпасів та іншого військового майна.

Навіть на час проведення засідання Комісії (06.03.2020) не підтверджена фактична наявність боєприпасів на суму близько півмільярда – 480 мільйонів 94 тисячі гривень.

Але вказані факти взагалі залишились поза увагою слідчих слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області та відповідних процесуальних прокурорів – зазначають у звіті.

Задля продовження розслідування щодо Калинівського арсеналу комісія надіслала запити з метою отримання відповідної інформації, а також витребувала копію Акту службового розслідування від 30.10.2017 № 1221 Головної інспекції Міністерства оборони України.

Чтайте також:  Всі держпослуги переводять в електронну форму: Зеленський запровадив режим “paperless”