Після того, як угрупування «Талібан» взяло під контроль Афганістан і столицю країни Кабул, багато людей почали залишати країну і прямують до Німеччини, Франції, Туреччини, Італії та інших країн із надією отримати там притулок. Дев’ять громадян Афганістану, яких прибули в Україну спецрейсом із Кабулу, звернулися до із заявою про надання їм статусу біженця, повідомили у Державній прикордонній службі України. Яка кількість біженців з Афганістану проживає нині в Україні? Хто ці люди, коли і яких умов вони отримали цей статус? І наскільки толерантне до біженців українське суспільство?
В даному разі надзвичайно важливим у питаннях інтеграції є ставлення самих українців – наскільки вони готові прийняти в суспільство, створити належні умови.
«Коли в країні війна, захист своїх громадян, відповідальність лягає на державу. Ці люди не можуть отримати захисту своєї власної держави, тому вони були змушені перетнути державний кордон і просити захисту деінде», – нагадує Олена Турчин.
Якщо говорити про іноземців, ті громадяни, які мали належні паспортні документи, відразу були оформлені на в’їзд в Україну, зокрема частина громадян Афганістану мала посвідку на проживання в Україні. Частина іноземців, знову-таки громадяни Афганістану, звернулася за захистом, щоб їм надали статус біженця в Україні», – зауважив він.
Скільки біженців із Афганістану в Україні?
Щодо України, то найбільша кількість тих осіб, які отримали статус біженця впродовж тривалого часу, також походять з Афганістану, а також Сирії і Сомалі. Про це у відповіді на інформаційний запит Радіо Свобода повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. За даними організації, станом на 1 січня 2021 року в Україні перебували 822 біженців та тих громадян, які потребують додаткового захисту. Вони були з Афганістану. Це 36% із загальної кількості осіб.
«В Україні шукачі захисту з Афганістану завжди були серед трьох найбільш чисельних груп заявників, – мовиться у коментарі, – але загалом звернення суттєво не збільшувалися, а іноді навіть зменшувалися разом із загальною кількістю заяв про надання захисту.
Ми говоримо не про великі цифри в цілому. Загалом у 2020 році до Державної міграційної служби України звернулися 597 нових заявників, серед них було лише 134 громадянина Афганістану».
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…