Безпека

Чому Україна приймає біженців із Кабулу і чим це може перевернутися для України та Європи? Наскільки все серйозно

Після того, як угрупування «Талібан» взяло під контроль Афганістан і столицю країни Кабул, багато людей почали залишати країну і прямують до Німеччини, Франції, Туреччини, Італії та інших країн із надією отримати там притулок. Дев’ять громадян Афганістану, яких прибули в Україну спецрейсом із Кабулу, звернулися до із заявою про надання їм статусу біженця, повідомили у Державній прикордонній службі України. Яка кількість біженців з Афганістану проживає нині в Україні? Хто ці люди, коли і яких умов вони отримали цей статус? І наскільки толерантне до біженців українське суспільство?

В даному разі надзвичайно важливим у питаннях інтеграції є ставлення самих українців – наскільки вони готові прийняти в суспільство, створити належні умови.

«Коли в країні війна, захист своїх громадян, відповідальність лягає на державу. Ці люди не можуть отримати захисту своєї власної держави, тому вони були змушені перетнути державний кордон і просити захисту деінде», – нагадує Олена Турчин.

Якщо говорити про іноземців, ті громадяни, які мали належні паспортні документи, відразу були оформлені на в’їзд в Україну, зокрема частина громадян Афганістану мала посвідку на проживання в Україні. Частина іноземців, знову-таки громадяни Афганістану, звернулася за захистом, щоб їм надали статус біженця в Україні», – зауважив він.

Скільки біженців із Афганістану в Україні?
Щодо України, то найбільша кількість тих осіб, які отримали статус біженця впродовж тривалого часу, також походять з Афганістану, а також Сирії і Сомалі. Про це у відповіді на інформаційний запит Радіо Свобода повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. За даними організації, станом на 1 січня 2021 року в Україні перебували 822 біженців та тих громадян, які потребують додаткового захисту. Вони були з Афганістану. Це 36% із загальної кількості осіб.

«В Україні шукачі захисту з Афганістану завжди були серед трьох найбільш чисельних груп заявників, – мовиться у коментарі, – але загалом звернення суттєво не збільшувалися, а іноді навіть зменшувалися разом із загальною кількістю заяв про надання захисту.

Ми говоримо не про великі цифри в цілому. Загалом у 2020 році до Державної міграційної служби України звернулися 597 нових заявників, серед них було лише 134 громадянина Афганістану».

 

 

Yrij

Recent Posts

Кінець війни в Україні: залишилося 4 місяці, але розпочнеться вже з червня

Війна в Україні триває вже третій рік, і іноді спадає на думку, що жити в…

3 хв. ago

Ураганний вітер, грози та спека: синоптики попередили про погоду у понеділок

Прогноз погоди в Україні на 29 квітня віщує змінну картину природних явищ, і тому українцям…

2 години ago

Такого ще не було: у ТЦК раптово припинили прийом документів

Війна в Україні триває третій рік, і весь цей час відбувається активна мобілізація військовозобов'язаних чоловіків.…

11 години ago

Вже з травня: розпочнеться масова конфіскація машин – хто з водіїв залишиться без своєї “ластівки”

Уже в травні у водіїв почнуть вилучати авто для ЗСУ Як уже повідомлялось раніше, що…

13 години ago

Вимога носити шкільну форму: відомий освітянин гостро висловив свою думку

Зокрема дав пораду, як встановлювати дрескод у навчальних закладах Колишній очільник Українського центру оцінювання якості…

15 години ago

Повісток від ТЦК більше не буде: інструкція, як законно захиститися від військкомів – доступно кожному

Нові правила прийому в армію включають цікавий алгоритм, який дозволяє кандидатам вибирати посади і військові…

17 години ago