Чому Україна приймає біженців із Кабулу і чим це може перевернутися для України та Європи? Наскільки все серйозно

Після того, як угрупування «Талібан» взяло під контроль Афганістан і столицю країни Кабул, багато людей почали залишати країну і прямують до Німеччини, Франції, Туреччини, Італії та інших країн із надією отримати там притулок. Дев’ять громадян Афганістану, яких прибули в Україну спецрейсом із Кабулу, звернулися до із заявою про надання їм статусу біженця, повідомили у Державній прикордонній службі України. Яка кількість біженців з Афганістану проживає нині в Україні? Хто ці люди, коли і яких умов вони отримали цей статус? І наскільки толерантне до біженців українське суспільство?

В даному разі надзвичайно важливим у питаннях інтеграції є ставлення самих українців – наскільки вони готові прийняти в суспільство, створити належні умови.

«Коли в країні війна, захист своїх громадян, відповідальність лягає на державу. Ці люди не можуть отримати захисту своєї власної держави, тому вони були змушені перетнути державний кордон і просити захисту деінде», – нагадує Олена Турчин.

Чтайте також:  У розпал курортного сезону на пляжах під Одесою почалися рейди: в чому причина

Якщо говорити про іноземців, ті громадяни, які мали належні паспортні документи, відразу були оформлені на в’їзд в Україну, зокрема частина громадян Афганістану мала посвідку на проживання в Україні. Частина іноземців, знову-таки громадяни Афганістану, звернулася за захистом, щоб їм надали статус біженця в Україні», – зауважив він.

Скільки біженців із Афганістану в Україні?
Щодо України, то найбільша кількість тих осіб, які отримали статус біженця впродовж тривалого часу, також походять з Афганістану, а також Сирії і Сомалі. Про це у відповіді на інформаційний запит Радіо Свобода повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. За даними організації, станом на 1 січня 2021 року в Україні перебували 822 біженців та тих громадян, які потребують додаткового захисту. Вони були з Афганістану. Це 36% із загальної кількості осіб.

Чтайте також:  Коронавірус може "жити" на грошах і телефонах 28 днів – дослідження

«В Україні шукачі захисту з Афганістану завжди були серед трьох найбільш чисельних груп заявників, – мовиться у коментарі, – але загалом звернення суттєво не збільшувалися, а іноді навіть зменшувалися разом із загальною кількістю заяв про надання захисту.

Ми говоримо не про великі цифри в цілому. Загалом у 2020 році до Державної міграційної служби України звернулися 597 нових заявників, серед них було лише 134 громадянина Афганістану».