Здоров’я

Анальгін з димедролом і сиропи від кашлю. Як і чому українські лікарі гроблять здоров’я наших дітей

Велика частина українців щодня стикається з проблемою призначення дітям абсолютно непотрібних препаратів. Мало того, що вони не лікують, так ще й можуть сильно нашкодити.

Про них розповіла Styler адміністратор групи “Доказові батьки” в Facebook і сертифікований дієтолог-нутриціолог Тетяна Колчанова.

Анальгін з димедролом
Най кричущі та часті призначення сердь лікарів “старої школи” – анальгін з димедролом, сироп від кашлю.

“В цілому є препарати, які не завдадуть ні шкоди, ні користі. Але є препарати, використання яких може завдати великої шкоди організму. Наприклад, свічки анальдім – анальгін з димедролом (улюблений коктейль для зниження температури швидкої допомоги)”, – повідомила експерт.

Тетяна зазначає, що в усьому цивілізованому світі такий “коктейль” заборонений в педіатрії, а у нас досі використовується.

“Або сиропи від кашлю. Вони заборонені до 4-6 років (в різних країнах різні обмеження). А у нас призначаються мало не з народження”, – розповіла Колчанова.

Дуже часто у немовлят “кашель від соплів, що стікають по стінці горла, дратуючи його”, а лікар призначає вище згадані сиропи.

“Дитина їх п’є, мокрота в легенях збільшується, дитина не може її відкашляти, тому що елементарно не вистачає сили, в результаті, в кращому випадку, з’являється обструкція, а в гіршому випадку – приєднується пневмонія…”- розповідала Тетяна.

Антибіотики “для профілактики”
На жаль, практика виписки антибіотиків дитині без необхідності – дуже поширена в Україні.

“Найбільше мене обурює це неконтрольоване і не обґрунтоване призначення антибіотиків для лікування вірусів, або для профілактики, або на третій день температури (особливо в період COVID часто при нормальному стані, лікарі призначають відразу 2-3 антибіотики одночасно, при тому – з групи резерву)”, – повідала експерт.

“Ми йдемо до того, що організм звикає до антибіотиків і з’являється антибіотикорезистентність, тобто, коли антибіотики вже просто не працюють”, – додала вона.

Шкода небулайзерів
Ще один з варіантів лікування, що може принести шкоду – наявність небулайзера (інгалятора) в сім’ї і “бажання залити туди все на світі”.

“Є чіткі показання до його використання. Їх не так багато. А у нас інгалювати люблять все і всім – соплі, червоне горло, кашель. У кращому випадку то буде фізрозчин, а в гіршому – ллють і “Боржомі” і сиропи відхаркувальні, які не є стерильними і їх категорично заборонено інгалювати”, – резюмувала фахівець.

 

 

Yrij

Recent Posts

Настав час нервувати і тим, у кого бронь: у Міноборони зробили раптову заяву

Подробиці Явки у ТЦК не уникнути навіть із наявністю броні від мобілізації Вже з 18…

8 години ago

Такими доларами вже можна обклеювати стіни: які купюри у вас не прийме жоден обмінник

Про це краще знати. Українцям радять ознайомитись із критеріями, встановленими Національним банком України для прийому…

10 години ago

“Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди”: де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?

Якщо ви думали, що весняніше тепло вже встановилося назавжди, приготуйтеся до сюрпризу: північний вітер принесе…

12 години ago

Ця функція “з’їдає” весь заряд телефона: вимкніть її та майте чистий спокій

Багато користувачів смартфонів стикалися з тим, що заряд на телефоні швидко сідає навіть тоді, коли…

14 години ago

Бронь від мобілізації: чи потрібно військовозобов’язаним йти до ТЦК

Для оновлення даних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повинні прийти і ті чоловіки,…

16 години ago

В Дії з’явиться посвідчення ветерана бойових дій

Мінцифри пропонує взяти участь у бета-тестуванні учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, учасників…

19 години ago