На ці Зимові Олімпійські ігри Китай не пошкодував ні зусиль, ані грошей.
У Пекіні стартували Зимові Олімпійські ігри-2022. Церемонію влаштували пишну, з масштабним світловим шоу. Однак, ці змагання тривають на тлі суворих обмежень через пандемію коронавірусу та політичної напруженості між країнами Заходу та Росією й Китаєм.
Про усі подробиці цьогорічної Олімпіади, йдеться 4 лютого у сюжеті ТСН.19:30.
Відкриття
На урочистому відкритті влаштували масштабне шоу з танцями, музикою і світловими надсучасними ефектами. На ці Зимові Олімпійські ігри Китай не пошкодував ні зусиль, ані грошей. Лише за офіційною інформацією було витрачено майже 4 мільярди доларів. За неофіційною ця цифра — вдесятеро вища.
Проєктував дійство один із найвідоміших китайських режисерів Чжан Їмоу. Така честь випала йому вдруге після організації Ігор у Китаї 2008-го. Але всю цю красу на стадіоні змогли побачити лише обрані: через карантин глядачів було обмаль. Частина учасників змогла подивитися дійство лише у закритому медіацентрі. Решті людей довелося вдовольнятися феєрверком звіддаля або трансляцією.
Українці на Олімпіаді
Найважливіша частина шоу — парад атлетів із національними прапорами. Цьогоріч їх на іграх є понад 4 тисячі. Серед них — 45 українців. Нести наш синьо-жовтий стяг доручили олімпійському чемпіону з фристайлу Олександрові Абраменку і срібній призерці Юнацьких олімпійських ігор із фігурного катання Олександрі Назаровій. Фігуристка, до речі, ще до відкриття виступила в командних змаганнях.
А поки наша олімпійська збірна крокувала з прапором у руках журналісти зазнімкували російського президента. Фото, як Путін самотньо куняє на трибунах, розлетілося Мережею.
Дипломатичний бойкот
Попри помпезність, ці Олімпійські ігри — в центрі найгостріших політичних суперечностей. Змагання тривають на тлі конфронтації між країнами Заходу з одного боку та Росією й Китаєм з іншого. На церемонії присутні лише 20-ть очільників держав. Більшість світових лідерів, серед них зі США, Великої Британії, Канади та Німеччини, бойкотують Олімпійські ігри через порушення прав людини в Китаї, зокрема через ставлення до мусульманської меншини уйгурів.
Бойкотувати Олімпійські ігри сьогодні закликали й сотні протестувальників в усьому світі. Акції з представниками уйгурів та тибетців прокотилися в Індії, Чехії, Німеччині, Туреччині та Японії.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…