Черги в дитячих амбулаторіях почали шикуватися останні два тижні.
“Омікрон” атакує дітей. Причому в цю хвилю в стаціонарах безліч малюків до року, чого не було під час попередніх сплесків коронавірусу. У них стрімко підвищується температура, вони знесилені й відмовляються від їжі. Також “Омікрон” у дітей маскується під кишкові розлади, що особливо небезпечно для немовлят.
Про те, коли батькам не варто зволікати з викликом “швидкої”, і чому вірус, який раніше був безпечним для дітей, нині вкладає їх на лікарняні ліжка – 4 лютого йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Так, “Омікрон” у дітей маскується під отруєння чи ротавірус. Батьки не одразу і розуміють, що відбувається.
Професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Крамарьов каже – це недивно. У дітей у кишково-шлунковому тракті більше рецепторів, ніж у дорослих, до яких шипами приєднується коронавірус. Тому кишкові симптоми у них яскравіші, ніж у дорослих. Столична інфекційна лікарня забита на 80%. “Омікрон” витісняє “Дельту” і прицільно атакує найменших.
“Під час попередніх хвиль все-таки діти першого року життя так не страждали. “Омікрон” вважається найбільш заразним видом коронавірусу. Можна просто пройти повз хворого і заразитися”, – пояснює він.
Температура вище 39, що тримається три дні і погано збивається, дитина млява і відмовляється пити, або має судоми – для батьків це “червоні прапорці”, щоб не зволікати і викликати “швидку”.
З січня на коронавірус вже перехворіло понад 64 тисяч маленьких українців. Тобто за один місяць інфікувалося більше дітей, ніж за весь 2020 рік.
З них понад 80 % – школярі. Вони переважно лікуються амбулаторно. У старших дітей прояви “Омікрона” легко сплутати з грипом. У дітей – висока температура, ломота і навіть сильний головний біль.
Педіатри закликають не займатися самолікуванням. А особлива засторога щодо антибіотиків – це зброя для бактерій, віруси вони не лікують.
“Антибіотик тут не буде діяти, ви цим погіршити стан дитини. Ви цим будете ослабляти імунітет і не дасте дитині самій боротися з хворобою”, – наголошує відповідальна лікарка амбулаторії №11 ЦПМСД Печерського району м. Києва Оксана Гайдукевич.
Слід зазначити, що черги в дитячих амбулаторіях почали шикуватися останні два тижні. Епідемічна ситуація така, що одночасно хворіють на ГРВІ, коронавірус та грип. В регіонах на дистанційне навчання перейшли вже 8 тисяч 600 навчальних закладів – це понад 60% шкіл.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…