Ці дані допомагають людям уникати районів з найбільшим рівнем зараження
Починаючи з першого дня пандемії коронавірусу, влада Південної Кореї розкриває дані про місцезнаходження і маршрути заражених людей. Це порушує їх конфіденційність, проте дозволяє ефективно боротися з інфекцією, з’ясували американські вчені. Про це пише HighTech Plus з посиланням на Science Daily.
Південна Корея досягла успіху в боротьбі з COVID-19, вважається, що це завдяки масовому тестуванню і відстеженню контактів заражених. Однак дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили інший важливий фактор – публічне поширення інформації про випадки зараження.
З першого дня пандемії південнокорейці отримують текстові повідомлення щоразу, коли в їхньому районі виявляють нові випадки COVID-19. Крім того, інформацію про вік, стать і маршрути переміщення заражених можна знайти на спеціальному сайті. Ці дані допомагають людям оцінити ризик виходу на вулицю і уникнути районів з найбільшим рівнем зараження, що особливо важливо для людей похилого віку.
В результаті, незважаючи на відсутність суворих заходів самоізоляції, число заражень в Південній Кореї набагато нижче, ніж в країнах, де спалах коронавірусу почався в ті ж дати. Наприклад, в десятимільйонному Сеулі станом на кінець травня було виявлено менше 1000 підтверджених випадків хвороби.
Щоб відстежувати маршрути і контакти заражених, використовуються дані з камер спостереження, GPS-сигнали мобільних телефонів і інформація про транзакції з кредитних карт.
Це досить серйозне порушення конфіденційності, зазначає видання, проте влада вважає, що має на це право після спалаху близькосхідного респіраторного синдрому – ще однієї небезпечної інфекції, викликаної коронавірусом у 2015 році.
Дослідники відзначають, що південнокорейська стратегія боротьби з пандемією залишає громадянам більше простору для вибору. Наприклад, якщо людина може працювати віддалено, то залишиться вдома. Однак якщо це неможливо, вона змінить звичний маршрут і відправиться на роботу, минаючи райони з високим рівнем заражень.
Автори вважають, що публічне розкриття інформації про заражених може ефективніше стримувати пандемію, ніж звичайний карантин і завдає менше шкоди для економіки.
Про те, наскільки ефективна корейська стратегія, можна судити з цифр. У Південній Кореї вплив пандемії призвів до падіння реального ВВП на 1,4% в першому кварталі 2020 року. Це набагато менше, ніж падіння ВВП Китаю на 9,8%, де на карантин блокувалися цілі регіони.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…