Україна

Українці «на Багамах». Опубліковані сотні тисяч документів про офшорні фірми на Багамських островах

Чотириста тисяч документів із реєстру юридичних осіб Багамських островів потрапили у публічний доступ. Великий масив даних охоплює інформацію стосовно громадян понад 100 країн, які звертались до цієї юрисдикції у Карибському басейні для реєстрації тут свого бізнесу. Ця острівна держава – одна з найвідоміших у світі офшорних зон.

За публікацією даних стоїть ініціатива Distributed Denial of Secrets, скорочено – DDoS. Одні з її засновників – американські журналісти Емма Бест і Лоракс Хорн​, решта команди – анонімні технічні спеціалісти та інтернет-активісти. На сайті проєкту, спрямованого на боротьбу з секретністю, опублікована вже низка подібних витоків.

«Багамські файли» потрапили у публічний простір в середині травня. На базі цих документів вже опублікувало розслідування німецьке видання Spiegel, яке розповіло про офшорні таємниці відомих німців – колишньої легенди футболу Уве Зеелера, власників частки в компанії BMW тощо.

«Українська частина» багамського архіву містить дані про майже 60 фірм. Більшість із них засновані українцями, які не мають стосунку до сфери управління державою, та є здебільшого малопублічними бізнесменами. Але низка прізвищ усе ж звертають на себе увагу.

Ексзаступник міністра, олігарх, кадровий дипломат, колишній народний депутат – неповний перелік відомих навколополітичних діячів, які з тих чи інших причин, як виявилось, реєстрували свій бізнес у багамській офшорній зоні.

У 2016 році Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) вже оприлюднював так зване Багамське досьє (Bahamas Leaks) – великий обсяг даних із реєстру юридичних осіб Багамських островів. Але публічний інтерфейс бази даних ICIJ не містив документів – вони не були викладені в публічний доступ. У консорціумі пояснювали, що це зроблено з міркувань захисту персональних даних.

На відміну від консорціуму ICIJ активісти DDoS пішли далі і виклали повний архів документів. Співзасновниця проєкту Емма Бест також розповіла Радіо Свобода, що викладений архів містить більшу кількість даних, ніж Bahamas Leaks, а деякі дані стосуються свіжішого періоду – до 2018 року.

Журналісти «Схем» проаналізували – хто з навколополітичних діячів «засвітився» у багамських файлах та про що це може свідчити.

Petro

Recent Posts

Як списати борги за комуналку: має знати кожен

Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…

9 години ago

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…

11 години ago

“Бусифікувати” усіх, а хто відкуповується – на передову в першу чергу”: гостра заява військової

Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…

12 години ago

“Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ”: де буде холод у -15 градусів

Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…

13 години ago

Трьом мільйонам українців з інвалідністю приготуватися: Рада розігнала МСЕК – у МОЗ попередили, що тепер буде

Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…

14 години ago

Батьки остовпіли: тепер за покарання дитини буде суд та штраф

На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…

15 години ago