Суспільство

Розвінчуємо міфи: чи можна відмовлятись стати хрещеним для дитини – відповідь церкви

Це важливо знати

Питання хрещення дитини є дуже важливим і вимагає обдуманого підходу. У народі часто поширена думка, що відмова від цього обряду є гріхом. Проте церква підкреслює, що вирішення про хрещення потрібно приймати з розумінням і доброзичливістю, а не під впливом забобонів, пише LifeStyle 24.

Для батьків, які сумніваються у доцільності хрещення дитини, важливо зрозуміти, що цей обряд має символічне значення і стосується не лише самої дитини, але і її батьків. Відповідальність перед Господом велика, і вона не повинна ставати тягарем, але складність розв’язання цього питання полягає в тому, що відносини між дитиною та хрещеними батьками будуються на духовній спорідненості.

Церква наголошує, що якщо батьки не готові взяти на себе відповідальність за духовне виховання дитини, краще відмовитися від хрещення. Адже важливо зрозуміти, що між дитиною та хресними батьками виникають особливі стосунки, які базуються на духовній спорідненості.

Тому гріхом буде відмовитися виконати свою місію у житті дитини після Хрещення. Якщо зараз у вас немає впевненості у своїх здібностях бути духовним опікуном, подумайте, як у майбутньому ви можете підготуватися, щоб виконати цю місію у своєму житті.

Які існують міфи про хрещення

Існують різні міфи про хрещення дітей, які можуть бути неправдивими. Наприклад, деякі люди вважають, що під час Великого посту хрестити дитину не можна, але це не так. У Православній церкві обряд хрещення можна проводити як у піст, так і на свята. Головне, щоб святкування було скромним і духовним.

Ще одним поширеним міфом є той, що плач дитини під час хрещення є поганою прикметою. Насправді це просто реакція малюка на нові враження і нічого поганого в цьому немає. Діти можуть плакати з різних причин, але це не пов’язано з якоюсь негативною енергією під час обряду.

Також існує вірування, що жінка, яка хрестить, будучи вагітною, може зашкодити майбутньому малюкові. Проте це лише міф. Хрещення матері не має ніяких негативних наслідків для дитини, і це лише вірування, яке не має наукового обґрунтування, запевняють в церкві.

Саша

Recent Posts

Трьом мільйонам українців з інвалідністю приготуватися: Рада розігнала МСЕК – у МОЗ попередили, що тепер буде

Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…

27 хв. ago

Батьки остовпіли: тепер за покарання дитини буде суд та штраф

На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…

1 годину ago

ТЦК може позбавити на довго: чоловікам пригрозили новим лихом

ТЦК може через суд позбавляти водійських прав тих, хто ухиляється від мобілізації ТЦК може через…

2 години ago

“Долар летить до фінального максимуму, стрибок курсу валют очікується до Нового року”: прогнози щодо обмінників

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…

3 години ago

Студентам відмінили відстрочки: хто потрапляє під мобілізацію

Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…

4 години ago

“Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів”: мобілізація до 1 грудня, повістки, права

Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…

6 години ago