Розвінчуємо міфи: чи можна відмовлятись стати хрещеним для дитини – відповідь церкви

Це важливо знати

Питання хрещення дитини є дуже важливим і вимагає обдуманого підходу. У народі часто поширена думка, що відмова від цього обряду є гріхом. Проте церква підкреслює, що вирішення про хрещення потрібно приймати з розумінням і доброзичливістю, а не під впливом забобонів, пише LifeStyle 24.

Для батьків, які сумніваються у доцільності хрещення дитини, важливо зрозуміти, що цей обряд має символічне значення і стосується не лише самої дитини, але і її батьків. Відповідальність перед Господом велика, і вона не повинна ставати тягарем, але складність розв’язання цього питання полягає в тому, що відносини між дитиною та хрещеними батьками будуються на духовній спорідненості.

Церква наголошує, що якщо батьки не готові взяти на себе відповідальність за духовне виховання дитини, краще відмовитися від хрещення. Адже важливо зрозуміти, що між дитиною та хресними батьками виникають особливі стосунки, які базуються на духовній спорідненості.

Чтайте також:  Гречка з автографом - українці висміяли показову "благодійність" Порошенка на карантині

Тому гріхом буде відмовитися виконати свою місію у житті дитини після Хрещення. Якщо зараз у вас немає впевненості у своїх здібностях бути духовним опікуном, подумайте, як у майбутньому ви можете підготуватися, щоб виконати цю місію у своєму житті.

Які існують міфи про хрещення

Існують різні міфи про хрещення дітей, які можуть бути неправдивими. Наприклад, деякі люди вважають, що під час Великого посту хрестити дитину не можна, але це не так. У Православній церкві обряд хрещення можна проводити як у піст, так і на свята. Головне, щоб святкування було скромним і духовним.

Ще одним поширеним міфом є той, що плач дитини під час хрещення є поганою прикметою. Насправді це просто реакція малюка на нові враження і нічого поганого в цьому немає. Діти можуть плакати з різних причин, але це не пов’язано з якоюсь негативною енергією під час обряду.

Чтайте також:  Під Запоріжжям чоловікові на зупинці прострелили ноги: "Намагався втекти, стріляли в спину"

Також існує вірування, що жінка, яка хрестить, будучи вагітною, може зашкодити майбутньому малюкові. Проте це лише міф. Хрещення матері не має ніяких негативних наслідків для дитини, і це лише вірування, яке не має наукового обґрунтування, запевняють в церкві.