Суспільство

“Пенсія у 55 років”: частині українців дозволять вийти на заслужений відпочинок раніше, названо перелік вимог

Багато українців мають право на достроковий вихід на пенсію – у 55 років замість 60. Для цього вони мають відповідати певним критеріям.

Як інформує “Today.ua”, у Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. Розглянемо їх детально.

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків. Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу. Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які приймали участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб. Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу. Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду що не працює матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.

Якщо страхового стажу недостатньо, особа може самостійно сплатити страхові внесків за певні періоди, уклавши з ПФУ договір про добровільну участь системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Саша

Recent Posts

Як списати борги за комуналку: має знати кожен

Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…

39 хв. ago

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…

2 години ago

“Бусифікувати” усіх, а хто відкуповується – на передову в першу чергу”: гостра заява військової

Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…

3 години ago

“Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ”: де буде холод у -15 градусів

Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…

4 години ago

Трьом мільйонам українців з інвалідністю приготуватися: Рада розігнала МСЕК – у МОЗ попередили, що тепер буде

Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…

5 години ago

Батьки остовпіли: тепер за покарання дитини буде суд та штраф

На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…

6 години ago