Суспільство

“Пенсія у 55 років”: частині українців дозволять вийти на заслужений відпочинок раніше, названо перелік вимог

Багато українців мають право на достроковий вихід на пенсію – у 55 років замість 60. Для цього вони мають відповідати певним критеріям.

Як інформує “Today.ua”, у Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. Розглянемо їх детально.

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків. Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу. Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які приймали участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб. Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу. Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду що не працює матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.

Якщо страхового стажу недостатньо, особа може самостійно сплатити страхові внесків за певні періоди, уклавши з ПФУ договір про добровільну участь системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Саша

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

1 день ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

2 дні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

2 дні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

2 дні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

2 дні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

2 дні ago