“Пенсія у 55 років”: частині українців дозволять вийти на заслужений відпочинок раніше, названо перелік вимог

Багато українців мають право на достроковий вихід на пенсію – у 55 років замість 60. Для цього вони мають відповідати певним критеріям.

Як інформує “Today.ua”, у Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. Розглянемо їх детально.

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків. Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу. Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які приймали участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб. Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу. Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

Чтайте також:  За кордон пускають не всіх: кого 100% повернуть в аеропорту додому і чому

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду що не працює матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.

Якщо страхового стажу недостатньо, особа може самостійно сплатити страхові внесків за певні періоди, уклавши з ПФУ договір про добровільну участь системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.