Майже дві тисячі українців заповнили на сайті Посольства України в Польщі спеціальний формуляр.
Указавши що не можуть повернутися додому самотужки й очікують організованої евакуації.
“Приблизно дві тисячі громадян України звернулися до дипломатичної та консульських установ у Польщі, заявивши що вони потребують допомоги з поверненням додому”– зазначив дипломат.
При цьому він не виключив, що частина з цих громадян вже могла самотужки виїхати в Україну.
За словами посла, зараз опрацьовується питання організації спеціального авіарейсу з Варшави. Крім того, розглядається можливість вивезення українців потягом – як і тих громадян, котрі застрягли на чесько-польському чи німецько-польському кордонах.
“Польська сторона може надати так званий санітарний коридор, яким до кордону людей везтиме потяг “PKP Intercity”, а вже з Перемишля – поїзд “Укрзалізниці”
Для цього за його словами, потрібне відповідне рішення уряду Польщі. Тож українські дипломати ведуть переговори з МЗС та міністерством інфраструктури цієї країни.
Посол нагадав, що на кордоні з Польщею зараз діють три пункти пропуску, через які громадяни України можуть повернутися додому: “Дорогуськ – Ягодин”, “Корчова – Краківець”, і “Гребенне – Рава-Руська”.
Він підкреслив, що кожного дня там перебувають українські консули, які допомагають українцям перетнути кордон. Попри те, що ці пункти пропуску є автомобільними, за згодою з польськими прикордонниками на них частково здійснюється і піший перехід громадян.
У наданні автотранспорту сприяють прикордонні райдержадміністрації, а також почесні консули України в Ряшеві, Холмі та Перемишлі.
“Ми тримаємо на контролі, скільки наших громадян під’їжджає до чинних пунктів пропуску.
І якщо їх значно побільшає, порушимо питання перед українським та польським урядами про відновлення роботи пішохідного пункту пропуску “Медика – Шегині”.
За його словами, він отримав від польських прикордонних органів запевнення, що вони лояльно ставитимуться до тих українців, у яких термін візи чи перебування за біометричними паспортами минув безпосередньо під час карантину в Польщі.
“Але це питання розглядатиметься в індивідуальному порядку” – додав посол. Зауваживши що МЗС та прикордонна служба Польщі, органи місцевого самоврядування з розумінням ставляться до проблем українців.
Як повідомлялося, з 15 березня Польща заборонила в’їзд іноземців до країни у зв’язку з поширенням коронавірусу. За останніми даними, у цій країні підтверджено 177 випадків зараження коронавірусом, чотири особи померли.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…