Евакуацію українців із Польщі поводитимуть спецрейсом із Варшави

Майже дві тисячі українців заповнили на сайті Посольства України в Польщі спеціальний формуляр.

Указавши що не можуть повернутися додому самотужки й очікують організованої евакуації.

“Приблизно дві тисячі громадян України звернулися до дипломатичної та консульських установ у Польщі, заявивши що вони потребують допомоги з поверненням додому”– зазначив дипломат.

При цьому він не виключив, що частина з цих громадян вже могла самотужки виїхати в Україну.

За словами посла, зараз опрацьовується питання організації спеціального авіарейсу з Варшави. Крім того, розглядається можливість вивезення українців потягом – як і тих громадян, котрі застрягли на чесько-польському чи німецько-польському кордонах.

“Польська сторона може надати так званий санітарний коридор, яким до кордону людей везтиме потяг “PKP Intercity”, а вже з Перемишля – поїзд “Укрзалізниці”

Для цього за його словами, потрібне відповідне рішення уряду Польщі. Тож українські дипломати ведуть переговори з МЗС та міністерством інфраструктури цієї країни.

Чтайте також:  В Україні можуть з'явитися нові правила декретної відпустки: що про це відомо

Посол нагадав, що на кордоні з Польщею зараз діють три пункти пропуску, через які громадяни України можуть повернутися додому: “Дорогуськ – Ягодин”, “Корчова – Краківець”, і “Гребенне – Рава-Руська”.

Він підкреслив, що кожного дня там перебувають українські консули, які допомагають українцям перетнути кордон. Попри те, що ці пункти пропуску є автомобільними, за згодою з польськими прикордонниками на них частково здійснюється і піший перехід громадян.

У наданні автотранспорту сприяють прикордонні райдержадміністрації, а також почесні консули України в Ряшеві, Холмі та Перемишлі.

“Ми тримаємо на контролі, скільки наших громадян під’їжджає до чинних пунктів пропуску.

І якщо їх значно побільшає, порушимо питання перед українським та польським урядами про відновлення роботи пішохідного пункту пропуску “Медика – Шегині”.

За його словами, він отримав від польських прикордонних органів запевнення, що вони лояльно ставитимуться до тих українців, у яких термін візи чи перебування за біометричними паспортами минув безпосередньо під час карантину в Польщі.

Чтайте також:  Правила перебування українців у Польщі від березня 2023 року зміняться: як саме

“Але це питання розглядатиметься в індивідуальному порядку” – додав посол. Зауваживши що МЗС та прикордонна служба Польщі, органи місцевого самоврядування з розумінням ставляться до проблем українців.

Як повідомлялося, з 15 березня Польща заборонила в’їзд іноземців до країни у зв’язку з поширенням коронавірусу. За останніми даними, у цій країні підтверджено 177 випадків зараження коронавірусом, чотири особи померли.