Суспільство

Виїзд 17-річних за кордон: які правила і кому можуть відмовити

Українські громадяни, які не досягли повноліття, можуть без обмежень перетинати кордон, проте є випадки, коли їх можуть не випустити з України. Дізнайтеся, які підстави дають право прикордонникам відмовити у виїзді таким особам

Від початку повномасштабної війни в Україні обмежили виїзд за кордон для чоловіків мобілізаційного віку. Громадяни, які не досягли 18 років, можуть спокійно переміщатися через кордон. Хоча навіть у 17-річних чоловіків можуть виникнути проблеми з виїздом. Про що йдеться, розповідаємо далі.

 

Згідно з українським законодавством, підлітки, яким уже виповнилося 16 років, можуть вільно виїжджати за кордон без супроводу батьків. Водночас діти, яким ще не виповнилося 16 років, можуть виїхати з України в супроводі одного з батьків, і при цьому дозвіл другого з батьків не потрібен.

 

Правила виїзду за кордон 17-річним особам

Для перетину кордону особі 17-ти років не потрібно додаткових дозволів від батьків. Таким громадянам дозволено залишати країну за умови, що в них є всі відповідні документи.

 

Зауважимо, що під час воєнного стану обмеження на виїзд з України поширяться на громадян від 18 до 60 років. При цьому, як стверджують у Державній прикордонній службі, 17-річні можуть покинути Україну, навіть якщо до повноліття залишилося кілька днів.

 

Якщо прикордонники безпідставно відмовили у виїзді, це рішення можна оскаржити. Для цього потрібно подати скаргу начальнику органу охорони державного кордону, назва та адреса якого вказані в рішенні. Також можна звернутися на гарячу лінію прикордонної служби за номером 1598.

 

Водночас варто розуміти, що є випадки, коли 17-річних громадян не випускають за кордон на законних підставах.

Коли 17-річним можуть відмовити у виїзді з України?

Виїзд за кордон у 17 років може бути обмежений, якщо дитина не стоїть на військовому обліку. Облік чоловіків починається з 16 років, і якщо у 17-річного хлопця немає приписного, то прикордонники можуть відмовити йому у виїзді.

 

При цьому, мало мати приписне. Цей документ має містити актуальні записи з територіального центру комплектування.

 

Якщо Ви зіткнулися зі складнощами в питанні виїзду за кордон, рекомендуємо скористатися допомогою професіоналів. Наші юристи з міграційних питань завжди будуть раді допомогти, навіть у найскладніших питаннях. Також Ви можете отримати консультацію щодо збору документів для міграції.

 

Нагадаємо! Діти, які проживають за кордоном і хочуть більш поглиблено вивчати українські предмети, зможуть це зробити за допомогою нового проєкту. Як він працюватиме та що потрібно зробити, щоб перевести дитину в український клас, читайте тут.

 

Саша

Recent Posts

Мобілізація жінок може стати реальністю: Залужний назвав умову

Потрібно не допустити війни в Європі (с) Посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив,…

2 години ago

Як грім узимку: у МВС заявили водіям – зараз потрібно пройти техогляд, подробиці

В МВС розповіли, коли потрібно проходити обов’язковий технічний контроль транспортних засобів Обов’язковий технічний контроль повинні…

4 години ago

Пенсію будуть рахувати по-новому: що тепер зміниться

Пенсії українців після розрахунку складатимуться з двох частин В Україні можуть змінити розрахунок пенсій. Система…

8 години ago

ТЦК взагалі прибрали: для всіх військовозобов’язаних з’явилися добрі новини

  Усі військовозобов'язані можуть приєднатися до ЗСУ без необхідності відвідування ТЦК та проходження ВЛК Українці…

9 години ago

“Долар іде до нової межі, курс валют несеться до фіналу”: експерти сказали, що може статися в обмінниках до 1 листопада

До кінця року курсові показники повільно рухатимуться в бік рівня у 42 грн/дол. Експерт зазначив,…

19 години ago

Відключають газ ще й штраф дають: у Газмережах попередили абонентів

Врізки часто є не герметичними та пропускають газ, що становить пряму загроза життю. Про це…

21 годину ago