Українські вчителі, згідно з законодавством, можуть бути залучені під час канікул до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження на цей період. Водночас педагоги, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистенти учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи під час канікул залучаються в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до їхнього початку.
Такі розʼяснення дала Черкаська обласна організація профспілки працівників освіти і науки. Там зазначили, що ці та інші питання щодо роботи у період канікул мають бути визначені у Правилах внутрішнього трудового розпорядку, затверджених у закладі освіти.
Зокрема, у документі має бути прописано межі залучення педагогів до роботи на період канікул. А також зазначено, що організація роботи вчителів здійснюється згідно з планом у цей час.
Водночас, згідно з розʼясненням, години роботи педагога в період канікул табелюються в загальному порядку. У звʼязку з тим, що оплата праці здійснюється відповідно до обсягу навантаження, то в табелі зазначаються години, які має вчитель за тарифікацією.
Працівники, які перебувають на керівних посадах у закладах освіти, можуть здійснювати викладацьку діяльність, зокрема у гуртках. Для них канікули також робочий час.
Відповідно до законодавства, педагоги можуть не працювати під час канікул. Так, вони мають право використати соціальну відпустку, адже вона не належить до щорічних та надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та від дати досягнення дитиною відповідного віку.
Крім того, вчителі можуть використати частину невикористаної щорічної основної відпустки, якщо колективним договором закладу освіти передбачена така можливість не в період літніх канікул.
“Механізм оплати роботи педагогів у період канікул визначено п. 71 Інструкції №102 від 15.04.1993 р. “Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти”, в якій зазначено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул”, – йдеться у розʼясненні.
Тож, якщо вчителі та інші працівники залучаються до роботи під час канікул, вони отримують зарплату, відповідно до тарифікації з усіма доплатами та надбавками. Зокрема, це стосується доплат за перевірку письмових робіт, класного керівництва, завідування навчальним кабінетом тощо.
Все, що потрібно знати Мер Дніпра Борис Філатов поділився гарною новиною: з 24 грудня місто…
Кабмін ухвалив важливе рішення щодо безпеки школярів Уряд на виконання доручень, наданих минулого засідання, вдосконалює…
У «Дії» тепер можна не тільки бронювати працівників, а й анулювати бронювання На порталі «Дія»…
Планування канікул та інших навчальних періодів залишається важливим завданням для освітніх закладів, батьків та учнів,…
Деякі військовозобов'язані українці можуть бути мобілізовані з 1 січня насамперед. Як інформує "РадіоТрек", як уже…
Поки що пухнастого снігу не варто очікувати. Проте є надія на невеликий сніжок ближче до…