В одному з регіонів України зафіксовано спалах захворювання, що може становити певну загрозу для здоров’я українців.
Як інформує “Укрінформ”, у сусідній з Тернопільщиною Чернівецькій області фіксують спалах кору. Від початку січня зареєстрували 90 хворих, із яких 82 дітей. Це майже стільки ж, скільки було за увесь минулий рік.
Про це повідомив лікар-епідеміолог Центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.
“Приблизно кожні п’ять років у нашій області ми фіксуємо спалахи кору. Цього разу збільшення кількості хворих дітей ми почали фіксувати наприкінці минулого року. А вже у січні цього року маємо 90 випадків захворювання на кір. Із них 82 дітей та вісім дорослих. Тоді як за увесь минулий рік кором перехворіли 97 осіб”, – зазначив Падурару.
Він зауважив, що переважна більшість пацієнтів або не були щеплені проти кору взагалі, або отримали вакцини із порушенням календаря щеплень.
“Найбільше зареєстрованих випадків кору від початку січня зафіксували у Чернівецькому районі – 86. По два випадки зареєстрували у Дністровському та Вижницькому районах. Загалом від початку цього року кір фіксували у Чернівцях та 13 громадах області”, – додав Падурару.
За його словами, найкращий спосіб захистити себе та своїх дітей від цієї хвороби – це вакцинація згідно з календарем щеплень. За підсумками 2024 року в Чернівецькій області лише 83% дітей до одного року отримали щеплення від кору. А щеплених діток у віці шести років на Буковині – 78%. При цьому базовим показником охоплення щепленням проти кору є 95% і більше дітей цього віку.
Як повідомлялося, для України досі залишається актуальним питання кору, тому протягом 2025 року в окремих регіонах проводитиметься довакцинація дітей від кору, паротиту та краснухи.
Кір проявляється у заражених наступними симптомами: кон’юнктивіт із світлобоязню, риніт, сухий, гавкаючий кашель з металевим відтінком, а також, найбільш специфічні для кору, невеликі білі або синьо-білі плями, оточені еритемою на слизовій оболонці рота (плями Бельського-Філатова-Копліка).
Хвороба проявляється впродовж 7-21 дня. Варто очікувати на:
підвищення температури тіла до 38,5°C – 40°C;
нежить і закладений ніс, кашель, здебільшого сухий, збільшення лімфовузлів;
чхання, запалення очей. головний біль, слабкість.
Кір спричиняє висип, який з’являється спочатку на голові, потім поширюється по всьому тілу. Температура тіла може підвищитись до 40°C.
Хвороба може супроводжуватись порушеннями шлунково-кишкового тракту, як-от нудотою, блювотою, а також – частим пульсом та зниженим тиском.
В Україні триває мобілізація, яка продовжена до 7 лютого 2025 року. Певна категорія громадян отримає…
У сусідньому з Тернопільщиною Рівному вдруге за місяць зафіксували випадки захворювання школярів на норовірусну інфекцію.…
Неприємна погода продовжується. Вона більше схожа на пізню осінь чи ранню зиму. Хоча на календарі…
Українські пенсіонери за різних обставин можуть розраховувати на надбавку до своїх виплат. Одна з таких…
Міністерство освіти та науки спростувало будь-які загрози мобілізації студентів, аспірантів та викладачів. Однак, за його…
Після невеликої паузи у суботу, 25 січня, Землю атакує нова магнітна буря червоного рівня, що…