Економіка

“Гривня душить долар, ніхто не чекав такого провалу в обмінниках”: українцям дали зрозуміти, що тепер станеться з курсом

В Україні різко здешевшав долар США. Це відбувалося попри те, що американська валюта зараз займає сильні позиції у світі.

Як інформує “РадіоТрек”, директор з інвестицій компанії Capital Times Артем Щербина пояснює, що гривня поступово почала зміцнюватися відносно долара ще в другій половині січня.

При цьому він додає, що якщо Дональд Трамп продовжить ведення мит проти інших держав, то попит на долар у світі зросте, тому гривня також почне поступово девальвувати.

“Якщо говорити про внутрішні передумови попиту, то наразі ситуація стабілізувалася, і сезонність також має своє значення. Зараз попит на валюту в бізнесу невеликий, тому він незначно коливається. Поки що зберігається певна стабільність, однак у наступному кварталі, з огляду на можливі зміни в економіці, можна очікувати невеликий девальваційний рух, ймовірно, вже в травні”, – каже експерт.

Щербина підкреслює, що при відсутності “чорних лебедів”, тобто непередбачуваних подій в Україні та світі, до кінця весни курс української гривні не перевищуватиме 42 гривні за долар.

“Якщо ж на Заході ухвалять рішення про призупинення допомоги Україні, це, безумовно, спричинить певну паніку і порушить стабільність. Однак наразі все рухається за сценарієм, де нам продовжують допомагати, чекають ухвалення рішень, і це дає відчуття стабільності економічної ситуації та валюти”, – зауважує директор з інвестицій компанії Capital Times.

Він також уточнює, що в Україні попит на валюту традиційно зростає на початку кожного кварталу. Це здебільшого стосується загального ритму економіки, коли на підприємствах закупаються товари перед літнім сезоном, а продажі знижуються. Взимку вже продали частину продукції, а нового врожаю ще немає, що може призвести до дефіциту валюти.

З іншого боку, як компенсатор, у травні має знизитися потреба України в імпорті енергоресурсів, оскільки завершиться опалювальний сезон і збільшиться кількість сонячних годин. Це може частково зменшити попит на валюту, адже імпорт стане менш затратним. Тому, як зазначає Артем Щербина, завдяки цьому фактору попит на валюту може навіть не зрости.

Саша

Recent Posts

Мобільний зв’язок та інтернет стали розкішшю: Київстар знову тихенько підняв тарифи – нові ціни

З 20 лютого 2025 року мобільний оператор "Київстар" вносить зміни до лінійки пакетів додаткового мобільного…

40 хв. ago

По 15 тисяч грн в одні руки: частина українців може швидко отримати матеріальну допомогу

Якщо оселя українців зазнала пошкоджень внаслідок атаки, то про це необхідно повідомити, зателефонувавши до міського…

4 години ago

Вчитель вдарив учня: поліція розпочала перевірку

Подібне сталося місяць тому Черговий конфлікт за участі вчителя і учня стався на Рівненщині. У…

4 години ago

Буханець подорожчає на 25%: українцям показали, якими будуть ціни на хліб у 2025 році

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які під час походу в магазин чи на…

5 години ago

Кому, коли, наскільки: у Пенсійному фонді України розповіли про підвищення пенсій

Деякі моменти, пов'язані з індексацією, ще доопрацьовуються В Україні, попри фінансову та всю іншу виснаженість,…

6 години ago

Усіх “ухилянтів” знімуть з розшуку: адвокат попередив, коли і чому це станеться

Адвокат попередив, що вже скоро ухилянтів знімуть із розшуку Адвокат розповів, коли і чому українців,…

7 години ago