У Харкові помер 39-річний чоловік, у якого було діагностовано коронавірус. Під час лікування у пацієнта з COVID-19 трапився інсульт, і швидка цілий день возила його містом, шукаючи профільну лікарню.
Про надзвичайний випадок у Харкові повідомив у соцмережі Facebook блогер Олександр Ружанський.
“Чоловіка було госпіталізовано до 22-ї лікарні з високою температурою, кашлем і діагнозом COVID-19… Через кілька днів лікування у хлопця стався важкий інсульт”, – розповів Ружанський.
За його словами, так як 22-га лікарня не є профільною у лікуванні інсультів, то чоловіка було вирішено перевезти до іншого лікувального закладу.
“На спеціалізованій швидкій (для заражених ковідом, а не для інсультників і сердечників) його привезли спочатку в одну харківську лікарню. (А питання медичної допомоги при інсульті – це зазвичай питання максимум декількох годин). Він ще був у свідомості і дихав самостійно. У цій лікарні хлопця приймати відмовилися, бо… у нього COVID-19!.. Після невдачі у першій лікарні, хлопця повезли ще до однієї харківської лікарні… Але і в цій лікарні його теж приймати відмовилися (хоча можливість та умови були)… Бо хлопець із райцентру області, а це лікарня міська, і його треба везти у цей райцентр”, – каже блогер.
Він додав, що вмовляння лікарів швидкої госпіталізувати хлопця не подіяли. “Оскільки це продовжувалося майже цілий день, організм хворого без потрібного медичного втручання практично не витримав, хлопець знепритомнів і впав у кому просто в машині швидкої, після чого лікарі швидкої вимушені були повернутися до інфекційки, де хлопця було покладено у реанімацію і підключено до ШВЛ”, – розповів Олександр Ружанський.
23 липня молодий пацієнт помер.
У Департаменті охорони здоров’я ХОДА підтвердили факт смерті 39-річного чоловіка. У зв’язку з трагедією була створена клініко-експертна комісія, про результати роботи якої обіцяють повідомити пізніше.
А ось в Харківській міськраді місцевому виданню Newsroom розповіли, що за чинними правилами пацієнта не можуть переводити між лікарнями без попереднього узгодження.
“Не можна просто завантажити людину у швидку і відправити в “чисте поле”. З інфекційної лікарні повинні були зателефонувати або попросити надіслати лікаря-консультанта. Він оглядає пацієнта, робить запис в історії хвороби і дає висновок щодо необхідності переведення. У випадку з діагнозом COVID-19 + інсульт все залежить від місця проживання. Харків’ян приймає 7-ма міська лікарня. Мешканців області повинні направляти до Чорнобильського диспансеру або в центральну районну лікарню, якщо вона обладнана. За нашими даними, погоджень про переведення не було”, – каже віцемер з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…