“Цілий день “катали” у швидкій з інсультом”: У Харкові помер чоловік з коронавірусом. Було всього 39 років

У Харкові помер 39-річний чоловік, у якого було діагностовано коронавірус. Під час лікування у пацієнта з COVID-19 трапився інсульт, і швидка цілий день возила його містом, шукаючи профільну лікарню.

Про надзвичайний випадок у Харкові повідомив у соцмережі Facebook блогер Олександр Ружанський.

“Чоловіка було госпіталізовано до 22-ї лікарні з високою температурою, кашлем і діагнозом COVID-19… Через кілька днів лікування у хлопця стався важкий інсульт”, – розповів Ружанський.

За його словами, так як 22-га лікарня не є профільною у лікуванні інсультів, то чоловіка було вирішено перевезти до іншого лікувального закладу.

“На спеціалізованій швидкій (для заражених ковідом, а не для інсультників і сердечників) його привезли спочатку в одну харківську лікарню. (А питання медичної допомоги при інсульті – це зазвичай питання максимум декількох годин). Він ще був у свідомості і дихав самостійно. У цій лікарні хлопця приймати відмовилися, бо… у нього COVID-19!.. Після невдачі у першій лікарні, хлопця повезли ще до однієї харківської лікарні… Але і в цій лікарні його теж приймати відмовилися (хоча можливість та умови були)… Бо хлопець із райцентру області, а це лікарня міська, і його треба везти у цей райцентр”, – каже блогер.

Чтайте також:  Рятувальники завершили роботи на місці авіакатастрофи АН-26 під Харковом

Він додав, що вмовляння лікарів швидкої госпіталізувати хлопця не подіяли. “Оскільки це продовжувалося майже цілий день, організм хворого без потрібного медичного втручання практично не витримав, хлопець знепритомнів і впав у кому просто в машині швидкої, після чого лікарі швидкої вимушені були повернутися до інфекційки, де хлопця було покладено у реанімацію і підключено до ШВЛ”, – розповів Олександр Ружанський.

23 липня молодий пацієнт помер.

У Департаменті охорони здоров’я ХОДА підтвердили факт смерті 39-річного чоловіка. У зв’язку з трагедією була створена клініко-експертна комісія, про результати роботи якої обіцяють повідомити пізніше.

А ось в Харківській міськраді місцевому виданню Newsroom розповіли, що за чинними правилами пацієнта не можуть переводити між лікарнями без попереднього узгодження.

“Не можна просто завантажити людину у швидку і відправити в “чисте поле”. З інфекційної лікарні повинні були зателефонувати або попросити надіслати лікаря-консультанта. Він оглядає пацієнта, робить запис в історії хвороби і дає висновок щодо необхідності переведення. У випадку з діагнозом COVID-19 + інсульт все залежить від місця проживання. Харків’ян приймає 7-ма міська лікарня. Мешканців області повинні направляти до Чорнобильського диспансеру або в центральну районну лікарню, якщо вона обладнана. За нашими даними, погоджень про переведення не було”, – каже віцемер з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Чтайте також:  Горе-матір психологічно знущалася над донькою: жінку можуть ув'язнити на 5 років