Китай створює фонд обсягом $731 млрд для захисту від санкцій США

Фонд надаватиме допомогу компаніям, які потрапили під американські санкції

Уряд Китаю заявив про створення фонду внутрішнього заміщення для підтримки економіки і розробки нових технологій у відповідь на санкційний тиск США. Фонд з капіталом в $731 млрд буде підтримувати компанії, що потрапили під санкції США, а також фінансувати молоді стартапи, які розробляють 5G-технології, напівпровідники і нові системи штучного інтелекту, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Reuters.

Фонд буде запущено до кінця 2020 року, а кінцева мета Китаю – виростити нових технологічних гігантів, які не потребуватимуть американських розробок чи ліцензій.

«Китай і США стали учасниками суперництва між двома великими державами, яке закінчиться тільки нокаутом. Це не просто торгова війна чи санкції. Це питання життя і смерті», – заявив голова фонду, колишній глава Huawei і засновник SMIC Чжанг Цзюнь.

Чтайте також:  Байден підписав закон про виділення Україні "історичних 13,6 мільярда доларів"

Водночас Цзюнь вважає, що поточна криза – це нова можливість, яка призведе до поділу напрямків технологічного розвитку Китаю і США і створить умови формування самодостатніх китайських технокомпанія, які не залежатимуть ні від американських ліцензій, ні від американського обладнання. Робота фонду повинна призвести до того, що новий технологічний лідер з Китаю зможе обійтися без комплектуючих від таких провідних компаній, як Qualcomm, Intel та інших.

«Ми сподіваємося знайти наступний Huawei, наступний DJI або наступний BYD», – пояснює Цзюнь.

На даний момент під санкціями США знаходяться ключові компанії Китаю, включаючи Hikvision, DJI і Huawei. Остання постраждала більше за інших, оскільки спочатку Huawei втратила партнерські відносини з Google і Qualcomm, що призвело до втрати Google-сервісів, оновлень Android і процесорів Snapdragon, а тепер втрачає партнерів із Тайваню, Південної Кореї і Китаю – TSMC, Samsung, Realtek, Novatek, RichWave і багатьох інших.

Чтайте також:  Конгрес США може ухвалити допомогу Україні будь-якого дня: Кулеба назвав термін

Більш того, адміністрація Трампа заявила про підготовку нового пакету санкцій і оновлення «чорного списку», в який може увійти Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), що базується в Шанхаї. Якщо компанія потрапить під санкції, Китай втратить найбільшого виробника напівпровідників, оскільки SMIC виробляє процесори, використовуючи ліцензоване ПЗ від американських розробників.