Фінальна версія анти-Коломойського закону узгоджена з МВФ і затверджена Кабміном — копія документа в розпорядженні НВ

НВ Бізнес вдалося отримати фінальну версію анти-Коломойського закону. Оновлений проект 2571 посилює і деталізує процес визначення компенсації екс-власникам банків. Тепер справа за ВР

У розпорядженні журналістів НВ Бізнес виявилася фінальна версія проекту закону 2571 про банки, яка в кінці минулого тижня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Вчора документ був затверджений Кабміном. Цей так званий анти-Коломойський закон є основним prior action Фонду, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова трирічна програма на $5,5 млрд.

Тепер за проект закону повинна проголосувати Верховна Рада. Правлячій коаліції доведеться подолати опір олігархічного лобі на чолі з колишніми власниками ПриватБанку. (Вдень 24 березня законопроект було внесено до парламенту і він з’явився на сайті ВР — ред.)

Анти-Коломойський закон 2571 гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників і описує механізм компенсації для них, якщо рішення Національного банку України (НБУ) про визнання банку неплатоспроможним за рішенням суду виявилося неправомірним.

Чтайте також:  "Долар приголомшив усіх в Україні нараз, ніхто не чекав саме на такий курс валют": експерти сказали, чи пора бігти в обмінники з усіх сил

Розроблення цього проекту закону проходило під керівництвом міністра юстиції України Дениса Малюськи, які також вів переговори з МВФ з цього питання.

За інформацією НВ Бізнес, Кабінет міністрів України (Кабмін) повинен був ще в п’ятницю 20 березня затвердити і подати в понеділок 23 березня цей проект закону на розгляд Верховної Ради України. Однак, на той момент документ ще не був узгоджений Міністерством фінансів України і Мінекономрозвитку.

Влада сильно поспішає отримати гроші МВФ, оскільки проблеми, пов’язані з поширенням коронавірусу і розвитком світової фінансової кризи, загострюються. Відразу ж після узгодження фінальної версії проекту закону 2571, вже в неділю 22 березня Офіс президента України Володимира Зеленського повідомив, що глава держави провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієваюєю, обговоривши з нею фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу. Також сторони торкнулися теми про можливе збільшення суми підтримки України з боку Фонду «під час великих викликів для економіки, пов’язаних зі світовою пандемією». «Україна усвідомлює, що сьогодні потрібно діяти активно і швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії і пов’язаних з нею обмежень на економіку і добробуту громадян», — сказав Зеленський.

Чтайте також:  У Львівській області судитимуть посадовця ДСНС, який відкусив жінці палець