НВ Бізнес вдалося отримати фінальну версію анти-Коломойського закону. Оновлений проект 2571 посилює і деталізує процес визначення компенсації екс-власникам банків. Тепер справа за ВР
У розпорядженні журналістів НВ Бізнес виявилася фінальна версія проекту закону 2571 про банки, яка в кінці минулого тижня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Вчора документ був затверджений Кабміном. Цей так званий анти-Коломойський закон є основним prior action Фонду, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова трирічна програма на $5,5 млрд.
Тепер за проект закону повинна проголосувати Верховна Рада. Правлячій коаліції доведеться подолати опір олігархічного лобі на чолі з колишніми власниками ПриватБанку. (Вдень 24 березня законопроект було внесено до парламенту і він з’явився на сайті ВР — ред.)
Анти-Коломойський закон 2571 гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників і описує механізм компенсації для них, якщо рішення Національного банку України (НБУ) про визнання банку неплатоспроможним за рішенням суду виявилося неправомірним.
Розроблення цього проекту закону проходило під керівництвом міністра юстиції України Дениса Малюськи, які також вів переговори з МВФ з цього питання.
За інформацією НВ Бізнес, Кабінет міністрів України (Кабмін) повинен був ще в п’ятницю 20 березня затвердити і подати в понеділок 23 березня цей проект закону на розгляд Верховної Ради України. Однак, на той момент документ ще не був узгоджений Міністерством фінансів України і Мінекономрозвитку.
Влада сильно поспішає отримати гроші МВФ, оскільки проблеми, пов’язані з поширенням коронавірусу і розвитком світової фінансової кризи, загострюються. Відразу ж після узгодження фінальної версії проекту закону 2571, вже в неділю 22 березня Офіс президента України Володимира Зеленського повідомив, що глава держави провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієваюєю, обговоривши з нею фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу. Також сторони торкнулися теми про можливе збільшення суми підтримки України з боку Фонду «під час великих викликів для економіки, пов’язаних зі світовою пандемією». «Україна усвідомлює, що сьогодні потрібно діяти активно і швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії і пов’язаних з нею обмежень на економіку і добробуту громадян», — сказав Зеленський.