Зеленський підписав закон про введення електронних трудових книжок: що робити з паперовими

Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”, який запускає повноцінну роботу електронних трудових книжок.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Закон запроваджує облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій, а також спрощує доступ до інформації про трудовий стаж через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Законом передбачений п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Впродовж цього часу застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із вказаного реєстру. Також документом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення особи зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію”, – йдеться в повідомленні.

Чтайте також:  Реформа старшої школи в Україні: чого бояться батькам, які заклади освіти вчитимуть тільки з 1 до 4 класу або з 5 до 9 класу

Відповідні зміни допоможуть зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу, спростять доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Також це спростить врахування даних стосовно освіти, кваліфікації, яку має населення, що працює, та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, що існують на ринку праці, та планування підготовки чи перепідготовки фахівців за актуальними напрямками.

Електронні трудові книжки передусім запроваджуються для тих, хто зараз ще не думає про пенсію, а не для теперішніх пенсіонерів. Проте і викидати на смітник трудову книжку поспішати не слід. Після 5-річного терміну дані про стаж можна буде подати до Пенсійного фонду так само, як і раніше – показавши паперову книжку.
Новий закон передбачає, що після того, як працівникові “завели” електронну, паперову роботодавець має віддати на збереження її власникові.

Чтайте також:  "Героїзм посеред поля смерті": історія курсанта, який вижив у авіатрощі біля Чугуєва і намагався врятувати товариша