За несплату штрафів і комуналки рахунки боржників блокуватимуть – Мін’юст

Борги за комунальні послуги й штрафи не зможуть списати з рахунків боржників. На кошти накладатимуть арешт.

“Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги, чи заборгував вам кошти. Зокрема аліменти на утримання дитини чи заробітну плату. Цей факт спочатку має підтвердити суд або інший орган. Якщо після цього боржник не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Було спрощено саме процедуру комунікації між виконавцями та банками”, – пояснили в Мін’юсті.

Заарештувати рахунок виконавча служба може лише за умови, якщо суд підтвердив несплату штрафу чи заборгованості з ЖКГ. Кошти на рахунку залишаться, але використовувати люди їх не зможуть.

Триває доопрацювання програмного забезпечення Автоматизованої системи виконавчого провадження.

Чтайте також:  "Гіпертонічний криз і навіть інсульт": лікар пояснив, як вижити і попередити важкі ковідні ускладнення

Коли вона запрацює повноцінно, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їхні номери та суми залишків на них. З’явиться можливість накладати арешт винятково на один рахунок боржника в одному банку. Коштами на не арештованих рахунках власник зможе користуватися.

Існує кілька платформ, на яких можна самостійно перевірити наявність боргів:

Єдиний реєстр боржників;

портал “Онлайн-будинок юстиції”;

електронний сервіс державних послуг “Дія”;

Автоматизована система виконавчого провадження – АСВП.

6 липня в Україні запрацювала автоматизована система арешту рахунків боржників.

Раніше виконавчій службі доводилося шукати гроші на рахунках, надсилати запити до всіх українських банків, щоб списати борги з боржників. Банки відмовлялися надавати виконавцям таку інформацію. Це ускладнювало процес стягнення боргів.

Тепер виявити банківські рахунки боржників та залишки на них, а також арештувати ці кошти для державних та приватних виконавців стало набагато простіше.

Чтайте також:  Водії, готуйте 510 грн: поліцейські почали активно штрафувати, але вам буде приємно

Мін’юст дозволив використовувати Автоматизовану систему виконавчого провадження для виявлення й арешту коштів на рахунках у всіх виконавчих провадженнях, а не лише в тих, що стосуються сплати аліментів, як було раніше.