Українцям загрожують великі штрафи за користування генераторами

Багато громадян вдалися до закупівлі генераторів. Проте не всі знають, що є певні правила експлуатації цих приладів, які порушувати не можна.

А штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

Далеко не всі знають, що на зберiгання пального для генератора потрiбно отримати вiдповiдну лiцензiю, а експлуатацiя генераторiв на пiдприємствах вимагає оформлення спецiальної документацiї. За порушення цих правил передбачено колосальнi фiнансовi стягнення.

За вiдсутнiсть у пiдприємця лiцензiї на зберiгання палива для генератора може бути призначено штраф у розмiрi 500 тис. грн. Але згiдно зi статтею 15 Закону № 481 є декiлька виняткiв.

Винятками є пiдприємства та органiзацiї, що повнiстю забезпечуються з державного або мiсцевого бюджету. Також цей виняток поширюється на пiдприємства та органiзацiї системи державного резерву. Не можуть бути оштрафованi й пiдприємства, що займаються газо- та нафтовидобуванням та зберiгають паливо для власних потреб.

Чтайте також:  За борги з комуналки можуть забрати навіть меблі: як карають, коли нарахують величезні штрафи і чому не платять багаті

Також слiд нагадати, що генератори не можна встановлювати всерединi примiщення або на балконi. Цей пристрiй потребує встановлення зовнi примiщення. Вiдстань вiд генератора до примiщення має бути вiд 6 метрiв. А зберiгати запаси палива слiд на вiдстанi щонайменше 10 метрiв вiд генератора. Крiм того, забороняється пiдключати пристрiй до електричної мережi. Експлуатований генератор має бути сертифiкований в Українi.