Українцям загрожують великі штрафи за користування генераторами

Багато громадян вдалися до закупівлі генераторів. Проте не всі знають, що є певні правила експлуатації цих приладів, які порушувати не можна.

А штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

Далеко не всі знають, що на зберiгання пального для генератора потрiбно отримати вiдповiдну лiцензiю, а експлуатацiя генераторiв на пiдприємствах вимагає оформлення спецiальної документацiї. За порушення цих правил передбачено колосальнi фiнансовi стягнення.

За вiдсутнiсть у пiдприємця лiцензiї на зберiгання палива для генератора може бути призначено штраф у розмiрi 500 тис. грн. Але згiдно зi статтею 15 Закону № 481 є декiлька виняткiв.

Винятками є пiдприємства та органiзацiї, що повнiстю забезпечуються з державного або мiсцевого бюджету. Також цей виняток поширюється на пiдприємства та органiзацiї системи державного резерву. Не можуть бути оштрафованi й пiдприємства, що займаються газо- та нафтовидобуванням та зберiгають паливо для власних потреб.

Чтайте також:  Українці стали втричі активніше цікавитися віддаленою роботою – дослідження OLX

Також слiд нагадати, що генератори не можна встановлювати всерединi примiщення або на балконi. Цей пристрiй потребує встановлення зовнi примiщення. Вiдстань вiд генератора до примiщення має бути вiд 6 метрiв. А зберiгати запаси палива слiд на вiдстанi щонайменше 10 метрiв вiд генератора. Крiм того, забороняється пiдключати пристрiй до електричної мережi. Експлуатований генератор має бути сертифiкований в Українi.