Багатофункціональні окуляри стежать за здоров’ям, захищають очі, контролюють відеоігри

Браслети та годинники для фітнес-трекекінгу надають корисну інформацію, таку як кількість кроків та частота серцевих скорочень, але вони, як правило, не можуть надати більш детальні дані про стан здоров’я власника. 

Зараз дослідники, що повідомляють в ACS Applied Materials & Interfaces, розробили розумні електронні окуляри (електронні окуляри), які не лише відстежують мозкові хвилі та рухи тіла, але також можуть функціонувати як сонцезахисні окуляри і дозволяють користувачам керувати відеоіграми рухом очей.

Пристрої, що вимірюють електричні сигнали від мозку (електроенцефалограма; ЕЕГ) або очей (електроокулограма; ЕОГ), можуть допомогти діагностувати такі стани, як епілепсія та порушення сну, а також керувати комп’ютерами в інтерфейсах людини та машини. Але для отримання цих вимірювань необхідний постійний фізичний контакт між шкірою і сенсором, що важко з жорсткими пристроями. Сук-Вон Хван і його колеги хотіли інтегрувати м’які, електропровідні електроди в електронні окуляри, які могли б бездротово відстежувати сигнали ЕЕГ та ЕОГ, інтенсивність ультрафіолетового (УФ) випробовування, а також рухи або положення тіла, виконуючи функції інтерфейсу людина-машина.

Чтайте також:  Відпустка під загрозою: українцям радять утриматися від купання в Чорному морі.

Дослідники побудували рамку окулярів за допомогою 3D-принтера, а потім додали гнучкі електроди біля вух (датчик ЕЕГ) та очей (датчик EOG). Вони також додали бездротову схему для руху / ультрафіолетового зондування на стороні окулярів та ультрафіолетовий гель, що регулюється кольором всередині лінз. Коли датчик виявив УФ-промені певної інтенсивності, лінзи змінили колір і стали сонцезахисними окулярами. Детектор руху дозволив дослідникам відстежувати поставу та ходу носія, а також виявляти, коли вони падають. ЕЕГ фіксувала альфа-ритми мозку, які можна було б використовувати для спостереження за здоров’ям. Нарешті, монітор EOG дозволив власнику легко переміщувати цеглини у популярній відеоігри, регулюючи напрямок та кут їх очей. Дослідники кажуть, що електронні окуляри можуть бути корисними для цифрових програм охорони здоров’я або для віртуальної реальності.