У Нью-Йорку зробили перше в США щеплення вакциною від коронавірусу

Перші 2,9 млн доз вже почали відправлятися в розподільні центри по всій країні

У понеділок 14 грудня в Нью-Йорку було зроблено перще в США щеплення вакциною Pfizer/BioNTech, яке дасть початок масовій вакцинації населення від коронавірусу COVID-19, передає Reuters.

Першим добровольцем стала Сандра Ліндсі, медсестра відділення інтенсивної терапії в Квінсі. Вона отримала оплески в прямому ефірі з губернатором Нью-Йорка Ендрю Куомо.

«Це нічим не відрізнялося від уколу будь-якої іншої вакцини, – сказала Ліндсі. – Сьогодні я відчуваю надію, полегшення. Я відчуваю, що скоро зцілення. Я сподіваюся, що це знаменує початок кінця дуже болісного періоду в нашій історії. Я хочу вселити суспільству впевненість у безпеці вакцини».

Через кілька хвилин після ін’єкції Ліндсі президент Дональд Трамп написав у Твіттері: «Першу вакцину введено. Вітаємо США! Вітаємо СВІТ!»

Чтайте також:  Вперше в Україні: суд зобов’язав палія трави виплатити пожежникам понад 100 тис. грн

Вакцина, розроблена Pfizer і її німецьким партнером BioNTech, отримала схвалення федеральних регулюючих органів для екстреного використання в п’ятницю після того, як тестування показали, що її ефективність становить 95%.

Перші 2,9 млн доз почали відправлятися в розподільні центри по всій країні в неділю, всього через 11 місяців після того, як Сполучені Штати задокументували перші випадки інфікування COVID-19.

Станом на понеділок у Сполучених Штатах було зареєстровано 16 286 343 випадки зараження і 299 489 смертей від вірусу.

Перші поставки вакцини, упаковані в вантажівки з сухим льодом для підтримки необхідних субарктичних температур, потім були доставлені на літаки UPS і FedEx на аеродромах в Лансінгі та Гранд-Рапідс, що поклало початок безпрецедентній за складністю загальнонаціональній вакцинації.

Транспортування ускладнюється необхідністю зберігання вакцини Pfizer/BioNTech при температурі мінус 70 за Цельсієм, що вимагає величезної кількості сухого льоду або спеціалізованих морозильників.

Чтайте також:  У Facebook шукають ознаки іноземного втручання у протести в США