У Нідерландах футболістка отримала дозвіл грати в професійній чоловічій команді

Поки що у вигляді експерименту, але якщо результати будуть задовільні – може бути переглянута гендерна політика щодо команд.

Королівський футбольний союз Нідерландів дозволив 19-річній спортсменці Еллен Фоккема грати в чоловічій команді і брати участь в професійному чемпіонаті для чоловіків. RFI називає цю подію «непересічною для футбольного світу».

Директор з розвитку союзу Арт Ленгелер підкреслив, що в організації виступають за рівноправність і різноманітність, а клуби регулярно просять дозволу включити гравців-жінок в склади професійних команд. Трансфер Фоккема був дозволений в порядку експерименту – в союзі хочуть оцінити, як чоловіки і жінки зможуть грати разом на професійному рівні.

Футболістка виступатиме за команду «Фоарут», що грає в дев’ятому дивізіоні. Фоккема тренується в системі «Фоарута» з самого дитинства.

«Я грала з цими хлопцями з п’яти років, і було б дуже шкода не мати можливості грати в команді з ними в наступному році. У футбольному союзі мені завжди радили тренуватися з хлопчиками якомога довше, то чому ж це неможливо? Так, це виклик, але це мене тільки мотивує», – наводить коментар спортсменки видання NL Times.

Чтайте також:  Ізраїль заборонив своїм громадянам в'їзд в Україну та Ефіопію: повний список країн

Якщо за підсумками 2020/21 сезону виступ Фоккема в чоловічій команді задовольнить Королівський футбольний союз, можуть бути переглянуті правила, згідно з якими жінки можуть грати з чоловіками лише на аматорському рівні.

Нідерландський футбольний союз дозволив змішані команди ще в 1986 році: хлопчики і дівчатка можуть тренуватися і грати разом до 19 років, проте потім дівчата повинні або залишатися в аматорських командах, або переходити в жіночі. Жіночий футбол в Нідерландах офіційно включений до складу футбольного союзу з 1971 року.

Жіноча збірна Нідерландів з футболу в 2019 році вийшла в фінал чемпіонату світу. Голландки поступилися американкам з рахунком 0:2.