Євросоюз повідомив, що виділить 33 млн євро на допомогу Бейруту

Крім того ЄС готовий надали надати корабель з вертольотом для екстреної допомоги пораненим

Євросоюз виділить 33 млн євро екстреної допомоги Лівану для відновлення країни після вибуху в Бейруті. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн в телефонній розмові з главою уряду Лівану Хасаном Діабі в четвер, 6 серпня, передає Deutsche Welle.

Рішення про надання подальшої допомоги Єврокомісія прийматиме відповідно до гуманітарної ситуації на місці, уточнила фон дер Ляйєн.

Напередодні Євросоюз відправив до Лівану для надання допомоги понад сотню фахівців, а також медичне обладнання. Як вказано в офіційному повідомленні Єврокомісії, в телефонній розмові з Діабі фон дер Ляйєн запропонувала також відправити до Лівану кілька додаткових груп фахівців з хімічного, біологічного і атомного аналізу і надати країні військовий корабель з вертолітним майданчиком для швидкого надання медичної допомоги пораненим.

Чтайте також:  В Італії почав діяти суворий великодній локдаун

Крім того, глава Єврокомісії та голова уряду Лівану обговорили можливість надання Лівану довгострокової допомоги ЄС в процесі відновлення країни.

В результаті двох потужних вибухів, що прогриміли увечері 4 серпня в порту Бейрута, була зруйнована половина міста. Станом на другу половину дня 6 серпня, в результаті цих вибухів загинули як мінімум 137 осіб, тисячі жителів Бейрута отримали поранення, а сотні тисяч залишилися без даху над головою.

6 серпня міністерство закордонних справ Німеччини підтвердило інформацію про те, що серед загиблих під час вибуху була німецька жінка-дипломат, яка під час вибуху перебувала в своєму офісі в ліванській столиці.

Точні причини вибухів у Бейруті поки що залишаються невідомими. За даними уряду Лівану, в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн аміачної селітри (нітрату амонію), яка протягом шести років зберігалася на складі без дотримання запобіжних заходів.

Чтайте також:  В ФБР заявили, що Китай хоче викрасти в США дані про дослідження коронавірусу

У 2014 році в Бейруті затримали суховантаж Rhosus через порушення правил експлуатації та невиплати зарплати екіпажу. На борту судна перебував небезпечний вантаж. Інспекція заборонила екіпажу виводити судно з порту, а аміачна селітра була переміщена з нього на один з портових складів.

Нагадаємо, Reuters повідомило про причини вибуху, пов’язані з халатністю чиновників, і про «російський слід» у вибухах в Бейруті.