Бюджет РФ може недорахуватись 3 трлн рублів нафтових доходів цього року

Мінфін РФ заявив про необхідність переходу на дефіцитний бюджет та залучення коштів з резерву

Федеральний бюджет РФ в 2020 році позбудеться майже 3 трлн рублів нафтогазових доходів при поточних цінах на нафту, які впали нижче $30 за барель через пандемію коронавірусу і після розвалу угоди ОПЕК +. Про це повідомляє Reuters.

«(Через коронавірус) скорочуються, стискаються цілі сектори економіки – перевезення, туризм, малий бізнес. Далі йде по наростаючій ціла низка інших секторів, скорочуються покупки дорогих предметів споживання, в тому числі автомобілів. На жаль, ситуація розвивається поки не кращим чином і відповідно ми відхилилися від макроекономічних прогнозів, які ми формували на цей рік», – сказав міністр фінансів Росії Антон Силуанов.

«Безумовно, це торкнеться і бюджету. Ми робили оцінки – тільки фактор нафти при поточних цінах практично на 3 трлн рублів знижує нам обсяги надходжень нафтогазових доходів у порівнянні з плановими показниками. Звичайно, ми в цьому році перейдемо на дефіцитний бюджет, нам доведеться залучити кошти нашого резерву», – додав він.

Чтайте також:  Хвороба дуже прогресувала, двічі зупинялось серце: стали відомі деталі про перебіг хвороби у 19-річної українки, яку “вбив” коронавірус

Минулого тижня міністр оцінював втрати бюджету в 2020 році від зниження цін на нафту в 2,0 трлн рублів, а дефіцит – в 0,9% ВВП. Мінфін оголосив, що з Фонду національного добробуту (ФНБ) планує витратити в поточному році на покриття бюджетної діри 600 млрд рублів.

Російський Мінфін зверстав бюджет-2020 з профіцитом 876,1 млрд рублів, або 0,8% ВВП. Міністерство формувало бюджет на основі прогнозу ціни нафти $57 за барель і середньорічного курсу 65,7 р / $1. На початку року влада уточнила прогнози нафти і курсу – $57,7 за барель і 63,9 р / $1 відповідно, оцінка профіциту бюджету становила 927,6 млрд рублів, 0,8% ВВП.

На тлі пандемії коронавірусу і планів країн-нафтовиків нарощувати виробництво ціни на «чорне золото» впали нижче $30 за барель, втративши близько 17% на цьому тижні.

Чтайте також:  Китайці та Ярославський подали нову заявку на придбання «Мотор Січі»

Рубль в середу коштував дешевше 78 руб / $ і 86 руб / євро вперше за чотири роки.