Реаніматолог розповіла, які ліки з алкоголем категорично не можна приймати
Українська лікар розповіла, поєднання яких ліків з алкоголем вкрай шкідливо, адже при такій комбінації запускається небезпечний процес в організмі зупиняється розпад ацетальдегіду в безпечний нетоксичний ацетат.
При цьому реаніматолог-анестезіолог Дарья Сімчук в своєму Instagram-блозі пише, що не всі ліки небезпечні з алкоголем, а деякі поєднання навіть помірно допустимі.
Лікар пояснила процес переробки спиртного нашим організмом: алкоголь спочатку перетворюється ацетальдегід – отруйна речовина, завдяки якому люди відчувають похмілля, потім при обміні речовин він перетворюється в ацетат – безпечний нетоксичний метаболіт.
Деякі лікарські препарати блокують перехід ацетальдегіду в ацетат і виходить “той самий антабусний ефект, ацетату стає багато, а людині зле (головний біль, нудота, блювання)”. Саме на цьому ефекті колись базувалося “кодування” від пияцтва. І є ряд препаратів, що цей ефект запускають.
Препарати, які запускають антабусний ефект, що призводить до гострої інтоксикації:
метронідазол
тинідазол
цефалоспорини
фторхінолони
сульфаніламіди
А ось препарати, які не призводять до антабусному ефекту з алкоголем вживати можна, але “обмежити вживання”.
Також лікар розбила препарати за групами і пояснила, як алкоголь впливає на ефект від них.
Дія транквілізаторів, антидепресантів, нейролептиків, нормотимиков у поєднанні з алкоголем значно зростає. Така комбінація може призвести до почуття від легкої сонливості до патологічного сп’яніння і сутінкового розладу.
Знеболюючі
Більшість таких ліків, як і алкоголь впливають на печінку. Причому все залежить від дози. Але якщо ви випили, після чого почала боліти голова, одна таблетка ібупрофену або парацетамолу не зашкодить.
Антигістамінні
З антигістамінними нового покоління алкоголь не взаємодіє. Однак спиртне може викликати алергію, або збільшити її прояви на що-небудь інше.
Цукрознижувальні та інсулін
Така комбінація підвищить ризик гіпоглікемії. Деякі діабетики прораховують дози препаратів, алкоголю і їжі, щоб знизити ризик. Але, на думку медиків, це “гра з вогнем”.