Вчені сумніваються в ефективності російської вакцини, яку РФ поспішила зареєструвати першою в світі

На їх думку, в деяких людей можуть проявитися побічні ефекти

Оголошення Росії 11 серпня про реєстрацію вакцини від COVID-19 після менш ніж двох місяців випробувань на людях викликало тривогу серед світових експертів в сфері охорони здоров’я: на їхню думку, без повних результатів випробувань вакцині важко довіряти. Про це пише Reuters.

Росія, яка прагне бути першою в глобальній гонці за розробку вакцини від коронавірусу, ще не провела масштабних випробувань вакцини, які дозволили б отримати дані про її ефективність. Початок застосування вакцини, на думку імунологів і експертів з інфекційних захворювань, може виявитися «безрозсудним» кроком у такій ситуації.

«Росія, по суті, проводить великий експеримент на рівні населення», – сказала Айфер Алі, фахівець з фармакологічним дослідженням в британській Уорікській бізнес-школі.

Така стрімка реєстрація вакцини, за її словами, може призвести до того, що можливі побічні ефекти будуть виявлені не повністю. Швидше за все, вони будуть рідкісними, але можуть виявитися важкими, попередила експерт.

Чтайте також:  Третя хвиля коронавірусу: з 13 березня в Польщі запроваджують нові карантинні обмеження

Президент Росії Владімір Путін сказав, що вакцина, розроблена московським Інститутом Гамалії, безпечна і що одна з двох його доньок вже зробила собі щеплення цієї вакцини.

«Я знаю, що вона працює досить ефективно, формує імунітет стійкий – повторюю: пройшла всі необхідні перевірки», – сказав Путін в ефірі держтелебачення.

Франсуа Балу, фахівець Інституту генетики Університетського коледжу Лондона, сказав, що це «безрозсудне і дурне рішення».

«Масова вакцинація неналежним чином протестованою вакциною є неетичною», – сказав він.

«Будь-яка проблема в російській кампанії вакцинації буде катастрофічною як за допомогою її негативного впливу на здоров’я, так і через те, що це ще більше відкине назад (процес) прийняття вакцин населенням», – додав науковець.